استراتژی بازاریابی, تبلیغات

انواع بازایابی در کسب و کار

انواع بازایابی در کسب و کار

بازاریابی عاملی برای افزایش راندمان کسب و کار شما است. پس آشنایی با ‌‌انواع بازاریابی و مزیت و کاربردشان اهمیت به خصوصی دارد.

چرا بازاریابی مهم است؟

پیش از آشنایی با ‌‌انواع بازاریابی بهتر است بدانیم که چرا بازاریابی در کسب و کار اهمیت خاصی دارد. هدف از بازاریابی کمک به کسب و کارها برای رشد کارآمد و رسیدن به بالاترین پتانسیل خود است. یکی دیگر از اهداف بازاریابی استفاده از تکنیک‌های آن برای بازگشت سرمایه از طریق تبلیغ برندها، محصولات و خدمات است. تبلیغات بازاریابی معمولاً بر تقویت تعامل محتوا، افزایش فروش محصولات و خدمات و افزایش آگاهی از برند متمرکز است. بازاریابی و تبلیغات ‌می‌تواند سنتی، دیجیتال یا هر دو باشد. بازاریابی سنتی به رسانه‌های چاپی و بازاریابی دیجیتال به رسانه‌های دیجیتال اشاره دارد. برخی از راه‌های بازاریابی دیجیتال و سنتی عبارتند از:

 • نامه‌ی پستی
 • بیلبورد و پوستر
 • مقالات در مجلات چاپی یا روزنامه ها
 • پست الکترونیک
 • رسانه‌های اجتماعی
 • تبلیغات دیجیتال
 • وبلاگ‌ها و پست‌های آنلاین

اهمیت بازاریابی در کسب و کار
اهمیت بازاریابی در کسب و کار

بازاریابی همچنین ممکن است از تحقیقات و تجزیه و تحلیل بازار برای تعیین مکان هدف‌گذاری محتوا و تجزیه و تحلیل استفاده کند. این موضوع می‌تواند به ردیابی دقیق عملکرد یا تعامل کمک کند. به عنوان مثال، تکمیل و تجزیه و تحلیل تحقیقات بازار ممکن است به شرکت کمک کند تا مشخص کند کجا تبلیغات تبلیغاتی را قرار دهد، و بعداً، تجزیه و تحلیل بازاریابی و فروش می‌تواند اطلاعاتی در مورد اثربخشی آن تبلیغات ارائه دهد. شما می‌توانید جهت بازاریابی خود به تیم قدرتمند آرتا تکنیکال اعتماد کنید.

محدوده کاری انواع بازاریابی !

بازاریابی فقط بیلبوردها و تبلیغات نیست. بازاریابی یک استراتژی است که شرکت‌ها برای انتقال محصولات یا خدمات خود به بازار هدف خود از آن استفاده می‌کنند. استراتژی‌های بازاریابی مختلفی وجود دارد که می توانید برای انتقال آن پیام‌ها استفاده کنید. آرتا تکنیکال، شرکت فعال در این حیطه، می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای شما باشد. زمینه بازاریابی شامل انواع بازاریابی با تکنیک‌ها و اهداف مختلفی است و تنها با یک جستجو متوجه گستردگی این موضوع خواهید شد.

محدوده کاری انواع بازاریابی !
محدوده کاری انواع بازاریابی !

انواع بازاریابی می‌تواند به کسب و کارها در افزایش آگاهی از برند، تعامل و فروش با کمپین‌های تبلیغاتی کمک کند. مهم نیست که یک کسب و کار روی چه حوزه‌ای تمرکز می‌کند، آنها می‌توانند از تمام مزایایی که ‌‌انواع بازاریابی می‌تواند ارائه دهد استفاده کنند و دامنه خود را گسترش دهند. بازاریابی ابزار ارزشمندی برای کسب و کارهای در حال رشد است، اما برای رقابتی ماندن و به حداکثر رساندن بازگشت سرمایه (ROI)، مهم است که بازاریابی را به عنوان یک فرآیند در نظر گرفته و از تمام مزایایی که می‌تواند ارائه دهد استفاده کنید.

دلیل اهمیت ‌‌انواع بازاریابی در تجارت

فراموش نکنید که بازاریابی یک فرآیند است و برای بازاریابی کسب و کار شما ممکن است به زمان و توجه به جزئیات نیاز داشته باشد. با این حال، اجرای یک استراتژی بازاریابی جامع مزایای زیادی دارد، پس مهم است تا با انواع بازایابی آشنایی داشته باشید تا بتوانید بهترین را انتخاب کنید. تیم آرتا تکنیکال در ادامه از دلایل اهمیت بازاریابی در تجارت می‌نویسد.

آگاهی از برند

از دلایل آشنیی با ‌‌انواع بازاریابی و اهمیت آن در تجارت را می‌توان آگاهی از برند شما دانست. آگاهی از برند به میزان قابل تشخیص بودن یک سازمان بر اساس لوگو، سبک و شهرت آن اشاره دارد. آگاهی از برند به کسب و کارها کمک می‌کند تا مشتریان خود را حفظ کرده و به مشتریان جدید دست یابند. بازاریابی موثر می‌تواند با قرار دادن یک برند در جایی که مصرف‌کنندگان یا سایر مشاغل ممکن است آن را ببینند، به ایجاد آگاهی از برند کمک کند. به عنوان مثال، برندی که مخاطبان هدف آن بچه‌ها هستند، ممکن است محصولات خود را در فروشگاه‌های کودکان قرار دهد یا برای محصولات خود در برنامه‌های تلویزیونی کودکان تبلیغ کند تا دسترسی خود را افزایش دهد.

آگاهی از برند از دلایل اهمیت بازاریابی در تجارت
آگاهی از برند از دلایل اهمیت بازاریابی در تجارت

آگاهی از نام تجاری نیز مهم است زیرا مصرف کنندگان اغلب چیزی را می‌خواهند که با آن آشنا هستند، فرقی ندارد که چیزی جدید را امتحان کنند یا یک کار روزانه را انجام دهند. برای مثال، مصرف‌کننده‌ای که به یک برند خاص خمیردندان عادت دارد، ممکن است آن مارک را با نام تجاری که با آن ناآشنا است خریداری کند، حتی اگر مارک کمتر آشنا ارزان‌تر باشد و ترکیبات مشابهی داشته باشد.

آگاهی از برند از دلایل اهمیت بازاریابی در تجارت
آگاهی از برند از دلایل اهمیت بازاریابی در تجارت

اگر به دنبال رشد سازمان خود هستید، از برخی از این استراتژی‌های بازاریابی آگاهی از برند استفاده کنید:

 • توسعه هویت برند
 • راهبردی راهبردی برای جایگاه برند شما
 • استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای گسترش شناخت برند

‌‌انواع بازاریابی و تعامل و ارتباط

تعامل و ارتباط دومین دلیل نیاز شما به آشنایی با ‌‌انواع بازاریابی است. بازاریابی تعاملی به تعاملات و ارتباطات حضوری یا آنلاین اشاره دارد که یک کسب و کار ممکن است برای تبلیغ محصولات و خدمات خود از آن استفاده کند. یک کسب‌وکار ممکن است از طریق رسانه‌های اجتماعی، ایمیل یا خدمات مشتری با مشتریان یا سایر مشاغل ارتباط برقرار کند. یکی از استراتژی‌های بازاریابی که می‌تواند به کسب و کار شما کمک و مشتریان را جذب کند، ایجاد رسانه‌های اجتماعی و محتوای سئو مانند وبلاگ‌ها یا مقالات است. استفاده از این روش ممکن است به تقویت تعامل با مشتری در ایجاد روابط پایدار کمک کند زیرا می‌توانید محتوای خود را مطابق با علایق مخاطب هدف خود سفارشی کنید.

‌‌انواع بازاریابی و تعامل و ارتباط
‌‌انواع بازاریابی و تعامل و ارتباط

بازاریابی ارتباطی مهم است زیرا می‌تواند بر نحوه دید مشتریان از کسب و کار تأثیر بگذارد. برای مثال، کسب‌وکاری با تعادل مناسب از ایمیل‌های آموزنده و مشوق‌ها، مانند تخفیف‌های تبلیغاتی، ممکن است به متقاعد کردن مشتریان برای تعامل مجدد با تجارت کمک کند. این اثرات مثبت ممکن است شامل افزایش فروش، وفاداری مشتری و ارجاع مشتری باشد.

بازاریابی ارتباطی
بازاریابی ارتباطی

اگر علاقه‌مند به تقویت تعامل کسب و کار و ارتباطات با مشتری هستید، نیاز است تا با ‌‌انواع بازاریابی آشنا باشید تا بتوانید از این استراتژی‌های بازاریابی استفاده کنید:

 • ایجاد محتوای جذاب و تعاملی
 • استفاده از داده‌ها برای درک مشتریان
 • تبلیغ محتوای تولید شده توسط کاربر

‌‌انواع بازاریابی و شخصی سازی

شخصی‌ سازی دومین دلیل نیاز شما به آشنایی با ‌‌انواع بازاریابی است. بازاریابی شخصی سازی زمانی است که کسب و کارها تجربیات خود را برای مشتریان شخصی سفارشی می‌کنند. ارتباط ایمیلی یک کسب و کار با یک مشتری ممکن است مستقیماً با استفاده از نام مشتری به آنها خطاب شود، یا اگر عضو باشند، ممکن است بر اساس رابطه خود با کسب و کار تبلیغات ویژه دریافت کنند. این نوع بازاریابی شخصی‌سازی ممکن است باعث شود مصرف‌کننده در آینده کل ایمیل را بخواند و از محصول یا خدمات کسب‌وکار استفاده کند.

‌‌انواع بازاریابی و شخصی سازی
‌‌انواع بازاریابی و شخصی سازی

راه دیگری که می‌توانید از بازاریابی شخصی سازی شده استفاده کنید این است که به مشتریان اجازه دهید تبلیغاتی را که می‌خواهند ببینند انتخاب کنند. به عنوان مثال، اگر یک کسب و کار برای یک تبلیغ در یک سرویس استریم پرداخت می‌کند، ممکن است به بینندگان این امکان را بدهد که بر اساس یک پیش نمایش کوتاه، بین دو تبلیغ انتخاب کنند. این به تجربه تبلیغاتی اجازه می‌دهد احساس شخصی‌سازی بیشتری داشته باشد، که می‌تواند وفاداری و علاقه ایجاد کند. پس همین الان برای شناخت بیشتر ‌‌انواع بازاریابی و تکنیک‌های آن‌ها برنامه ریزی کنید.

شخصی سازی در بازاریابی
شخصی سازی در بازاریابی

اگر کسب و کار شما می‌خواهد بازاریابی خود را شخصی کند، از استراتژی‌‌هایی مانند این استفاده کنید:

 • ایجاد پیام‌های سفارشی
 • هدف قرار دادن مشتریان بر اساس موقعیت مکانی
 • تبلیغ محصولات مشابه

فروش به کمک ‌‌انواع بازاریابی

بازاریابی برای فروش مهم است زیرا می‌تواند مشتریان را در مورد آنچه یک تجارت ارائه می‌دهد، ارزش آن و آنچه که آن را از رقبا متمایز می‌کند، آگاه کند. برای مثال، کسب‌وکاری که خدمات مالیاتی ارائه می‌کند ممکن است توجه را به نحوه انجام مالیات آسان‌تر جلب کند. کمپین‌هایی مانند این می‌‌تواند به تشویق مشتریان برای خرید محصولات یا خدماتی که کسب و کار شما ارائه می‌دهد کمک کند.

فروش به کمک ‌‌انواع بازاریابی
فروش به کمک ‌‌انواع بازاریابی

بازاریابی همچنین ‌می‌تواند افراد یا گروه‌‌هایی را هدف قرار دهد که احتمال بیشتری برای خرید محصول یا خدمات یک کسب و کار دارند. یک کسب‌وکار ممکن است از تجزیه و تحلیل‌های خود برای هدف قرار دادن مجدد مشتریان قبلی استفاده کند. این امکان وجود دارد که همگی محصول مشابهی را هنگام انتشار نسخه به‌روز شده محصول خریداری کرده‌اند، استفاده کند.

فروش توسط اتکنیک‌های بازاریابی
فروش توسط اتکنیک‌های بازاریابی

اگر کسب و کار شما نیاز به افزایش فروش دارد، این استراتژی‌های بازاریابی ممکن است به شما کمک کند:

 • اجرای کمپین‌های بازاریابی تخصصی
 • برجسته کردن مزایا
 • شناسایی فرصت‌های شبکه

تجزیه و تحلیل داده‌‌های انواع بازاریابی

تجزیه و تحلیل بازاریابی ‌می‌تواند داده‌ها و اعدادی را ارائه دهد تا به متخصصان کمک کند تا تصمیمات بازاریابی آگاهانه‌ای را اتخاذ کنند که بیشترین بازده بازگشت سرمایه را به دست آورد. یک کسب و کار ممکن است از تجزیه و تحلیل بازاریابی برای شناسایی مخاطبانی استفاده کند که قبلاً با کسب و کار خود درگیر نبوده‌اند. سپس کمپین‌های آینده را به نوعی ایجاد کند که به طور خاص آن مخاطبان را مورد توجه قرار دهد تا آنها را درگیر کند.

تجزیه و تحلیل داده‌‌های انواع بازاریابی
تجزیه و تحلیل داده‌‌های انواع بازاریابی

استفاده استراتژیک از اطلاعات تجزیه و تحلیل بازاریابی ممکن است به حداکثر رساندن شانس شرکت برای افزایش فروش یا مشارکت مشتری کمک کند. کسب‌وکارها همچنین می‌توانند از تحلیل‌های بازاریابی برای ثبت رشد خود استفاده کنند، که می‌تواند هنگام تصمیم‌گیری برای گسترش یا به اشتراک گذاشتن آمار با سرمایه‌گذاران یا مدیران هیئت‌مدیره مهم باشد.

تحلیل آمار بازاریابی
تحلیل آمار بازاریابی

راه‌های دیگر استفاده از تجزیه و تحلیل در ‌‌انواع بازاریابی عبارتند از:

 • شناسایی تغییرات بازار
 • پیگیری تعامل مشتری
 • بررسی روند فروش و بازار

انواع مختلفی از استراتژی ها وجود دارد که تیم‌های بازاریابی از آنها برای انتقال مزایای محصول یا خدمات خود به مردم استفاده می کنند. اما بهترین استراتژی کدام است؟ برای پاسخ به این سوال نیاز است تا بدانیم ‌‌انواع بازاریابی کدامند. در ادامه این مقاله تیم آرتا تکینکال به این سوال پاسخ خواهد داد.

تهیه کننده: فرزانه خواجه‌پور
جهت کسب اطلاعات بیشتر، با همکاران ما در گروه آرتاتکنیکال تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *