استراتژی بازاریابی, تبلیغات

پوستر تبلیغاتی

آرتا تکنیکال استودیو؛ پوستر تبلیغاتی

یکی از راه‌های تبلیغات و معرفی خود به مخاطبان استفاده از پوستر‌های تبلیغاتی است. با پوستر‌های تبلیغاتی می‌توانید رویداد‌های برند خود را در اطلاع عموم قرار دهید.

چرا باید از پوستر تبلیغاتی استفاده کنیم؟

اولین سوالی که پیش می‌آید این است که پوستر تبیلغاتی برای شما چه مزایایی فراهم می‌کند؟

به طور خلاصه به نه مزیت پوستر تبلیغاتی می‌پردازیم:

پوستر‌های تبلیغاتی نسبت به سایر روش‌‌های تبلیغاتی، نسبتا ارزان‌تر و مقرون به صرفه‌تر است. از دیگر مزایای پوستر‌های تبلیغاتی این است که نظر مخاطبان بیشتری را به خود جلب می‌کند. و می‌تواند در معرفی شرکت و کسب و کار شما به دیگران تاثیر بسزایی بگذارد.

چرا باید از پوستر تبلیغاتی استفاده کنیم؟
چرا باید از پوستر تبلیغاتی استفاده کنیم؟

از سومین مزیت‌های پوستر‌های تبلیغاتی می‌توان به اعتبار این نوع از رسانه اشاره کرد. همچنین باعث یادآوری بیشتر در ذهن مخاطبتان می‌شود. نمی‌توان منکر قابلیت انعطاف پذیری پوستر‌های تبلیغاتی شد. شما توسط پوستر‌های تبلیغاتی می‌توانید پیام خود را در هر قالبی به مخاطب ارائه کنید.

ششمین قابلیت پوستر‌ها به بازخورد مخاطبان شما بر می‌گردد. همچنین باعث ارتباط محصول شما با ذهن و قلب مشتری می‌شود. اگر بخواهیم به یکی دیگر از مزیت‌های پوستر‌های تبلیغاتی اشاره کنیم، تاثیرات محلی است. در این مزیت شما می‌توانید بر روی عده‌ی بیشتری از افراد تاثیر بگذارید. یکی دیگر از مزایای پوستر‌های تبلغاتی، هدایت مخاطب به سمت هدف شما است. در نهایت اخرین ویژگی‌ یک پوستر تبلیغاتی، امکان معرفی شبکه‌های اجتماعی خود به مخاطب توسط کد‌های QR است.

پوستر تبلیغاتی چیست؟

پوستر تبلیغاتی، اعلان کاغذی چاپی یا تبلیغاتی است که به صورت عمومی به نمایش گذاشته می‌شود. یک پوستر چه برای تبلیغ یک محصول، یک رویداد یا یک احساس فوراً توجه رهگذران را جلب می‌کند. هیچ راه مشخصی برای انجام این کار وجود ندارد. موفقیت پوستر می‌تواند از تأثیر آنی یک طرح مختصر و چشمگیر یا از جذابیت مجلل یک اثر هنری آراسته ناشی شود.

آرتا تکنیکال استودیو؛ پوستر تبلیغاتی چیست؟
آرتا تکنیکال استودیو؛ پوستر تبلیغاتی چیست؟

پوستر‌های تبلیغاتی یک تکنیک رایج تبلیغاتی چاپی هستند. شاید بخواهید بدانید معمولا چه کسانی از این تکنیک استفاده می‌کنند؟ پوستر‌‌ها توسط مشاغل کوچک استفاده می‌شود. پوستر‌‌ها شامل طرح بصری، تصاویر، رنگ‌ها و کپی هستند. توسط اجزای مورد استفاده در پوستر پیامی به کاربر ارائه می‌شود. هدف این پیام ارتقاء یا آگاهی از برند یا جلب توجه به یک رویداد شرکت است. با توجه به مطالب گفته شده مهم است که پوستر طراحی قابل قبولی داشته باشد،  شما می‌توانید به تیم آرتا تکنیکال اعتماد کنید.

مزایای استفاده از پوستر به عنوان بخشی از ترکیب تبلیغاتی شما چیست؟

تبلیغات سابقه طولانی و جذابی دارد. از اواسط قرن نوزدهم به بعد برای ترویج تولید و خدمات به طور گسترده استفاده می‌شد. جالب است بدانید که مردم ۷۰ درصد بیشتر احتمال دارد که برندی را که به صورت چاپی تبلیغ می‌شود، به خاطر آورند.

استفاده از پوستر به عنوان بخشی از ترکیب تبلیغاتی
استفاده از پوستر به عنوان بخشی از ترکیب تبلیغاتی

تقاضای زیادی برای رسانه های چاپی وجود دارد و تبلیغات پوستری در مقیاس بزرگ یکی از بهترین و موثرترین راه‌ها برای جذب مشتری است.

چه چیز‌هایی در پوستر تبلیغاتی بایست قرار بگیرد؟

اجزای تشکیل دهنده پوستر شما  اهمیت بالایی دارند. چرا که رنگ، شکل، قالب‌بندی نوشته، تصاویر به کار رفته، نحوه چیدمان و… در انتقال پیام و جذب مخاطب تاثیر بسزایی دارند. پس بایست بدانید که چه اطلاعاتی را بایست در پوستر خود قرار دهید.

۱.اطلاعات کلیدی

در وهله اول بایست تصمیم بگیرید که چه اطلاعاتی را می‌خواهید بر روی پوستر قرار دهید. این بستگی به این دارد که به طور خاص چه چیزی را تبلیغ می‌کنید.

چه چیز‌هایی در پوستر تبلیغاتی بایست قرار بگیرد؟؛ اطلاعات کلیدی
چه چیز‌هایی در پوستر تبلیغاتی بایست قرار بگیرد؟؛ اطلاعات کلیدی

اگر تبلیغ برای فروشگاه یا کسب و کار خود است، باید مکان، ساعات کاری و اطلاعات تماس خود را درج کنید. اگر در حال تبلیغ یک گروه یا سازمان هستید، باید زمان و مکان ملاقات خود را نیز ذکر کنید. شما باید هر اطلاعاتی را که بینندگان پوستر شما باید بدانند را درج کنید.

۲.مخاطبان هدف

تصمیم بگیرید که برای چه جمعیتی تبلیغ می کنید. شناخت بازار شما برای هر شکلی از تبلیغات ضروری است. برای شما، درک بازار شما تعیین می‌کند که پوستر تبلیغاتی خود را کجا انتشار دهید. همچنین نحوه بیان تبلیغات خود را تعیین می‌کند.

چه چیز‌هایی در پوستر تبلیغاتی بایست قرار بگیرد؟؛ مخاطبان هدف
چه چیز‌هایی در پوستر تبلیغاتی بایست قرار بگیرد؟؛ مخاطبان هدف

 برای مثال، اگر در حال تبلیغ یک سرویس تصحیح برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی هستید، ممکن است اصطلاح «پایان‌نامه» بیش از «مقاله» توجه آنها را جلب کند. تصمیم بگیرید که جمعیت هدف شما چیست و سپس عبارات، گرافیک‌ها و سایر استراتژی‌های طراحی را که برای مخاطبان مورد نظر شما جذاب است، اضافه کنی. در این امر می‌توانید به تیم حرفه‌ای آرتا تکنیکال اعتماد کنید.

انتقال پیام تبلیغاتی با پوستر‌های تبلیغاتی

در ابتدا بایست تکرار کنیم که محتوا در کسب و کار کلید اکثر مشکلات است. اما باید به گونه‌ای ارائه شود که به دست مخاطبان برسد. در ادامه تیم آرتا تکنیکال نکاتی را می‌گوید که باعث تقویت کیفیت پوستر تبلیغاتی شما می‌شود.

۱. آن را کوتاه، شیرین و ساده نگه دارید

یک پوستر باید در نگاه اول نشان دهد که در مورد چیست. این امر را می‌توان از طریق موضوعی به تنهایی یا با متن کمکی نشان داد. ایده‌آل‌ترین حالت ممکن، موضوع شما باید در پنج کلمه خلاصه شود. اگر قصد اضافه کردن اطلاعاتی به پوستر خود دارید، بایست متن را تقسیم بندی کنید.

۲. ارتباط و هماهنگی تصویر و متن

اگر پیام پوستر تنها از طریق ترکیب موضوع و کلمات مشخص شود، تصویر و متن باید یک هماهنگی بصری ایجاد کنند. در این حالت می توان متن را در نزدیکی یا داخل تصویر قرار داد.

انتقال پیام تبلیغاتی با پوستر‌های تبلیغاتی
انتقال پیام تبلیغاتی با پوستر‌های تبلیغاتی

۳. خوانایی

متن باید از فاصله دور قابل خواندن باشد. اگر مجبور باشید کلمات را از فاصله‌های نسبتا دور حدس بزنید، برای پیام تبلیغاتی خیلی موفق نخواهید بود. در نتیجه، نوع قلم و اندازه فونت باید با دقت انتخاب شود. شما می‌توانید این دغدغه را توسط آرتا تکنیکال از بین ببرید.

۴. طراحی مناسب

متن، موضوع و طرح رنگ باید با پیام تبلیغاتی و شرکت مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال، یک مبلمان جذاب و لوکس در آگهی فروشگاه لوازم دیجیتال نامناسب است. اما از آنجایی که طرح‌های غیرمعمول می‌توانند جلب توجه کنند، باید از قبل سنجیده شود که آژانس یا طراح گرافیک تا کجا می‌تواند پیش برود.

۵. فرستنده را شناسایی کنید.

تمام شهر دیوانه پیشنهاد شما می‌شوند، اما نمی‌دانند آن را از کجا دریافت کنند. شاید این موضوع بی‌اهمیت به نظر برسد، اما بیشتر از آنچه فکر می‌کنید فراموش می‌شود. افرادی که به محصول تبلیغ شده علاقه دارند باید بتوانند در یک نگاه ببینند کدام شرکت آن را می‌فروشد و از کجا می‌توانند آن را تهیه کنند. اگر تبلیغ و رویداد یا پیشنهاد محدود دارید، تاریخ نیز باید برجسته باشد. با اعتماد به آرتا تکنیکال دیگر نگران این مسائل پوستر تبلیغاتی خود نخواهید بود.

شناسایی فرستنده پوستر تبلیغاتی
شناسایی فرستنده پوستر تبلیغاتی

۶. پیام های بدون ابهام

پیام‌های تبلیغاتی مبهم ممکن است هم از سوی رهگذران و هم از سوی رقبا به خوبی دریافت نشود. در نتیجه شفافیت نوشته‌های شما بر روی پوستر تبلیغاتی اهمیت بسیار بالایی دارد. پیام باید شفاف و مستقیم به مخاطب بیان شود.

تهیه کننده: فرزانه خواجه‌پور
جهت کسب اطلاعات بیشتر، با همکاران ما در گروه آرتاتکنیکال تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *