برندینگ, تبلیغات, گرافیک

طراحی بنر

طراحی بنر با تیم آرتا استودیو

روند استفاده از تبلیغات بنری در وب سایت ها و برنامه ها همچنان در حال رشد است. در واقع، طبق برخی مطالعات، انتظار می‌رود که درآمد تبلیغات بنری با رشد سالانه هفت درصدی رشد کند.

همه گروه‌‌های تجاری، بزرگ یا کوچک، از آنها برای تبلیغ کسب و کار آنلاین خود استفاده‌ می‌کنند. بنابراین، چه چیزی باعث محبوبیت این تبلیغات بنری شده است؟ خوب، چیزهای زیادی وجود دارد که به موفقیت آنها نسبت داده‌ می‌شود.

دلایل زیادی مانند مقرون به صرفه بودن، سهولت استفاده و ارزیابی بدون دردسر از نظر ارائه نتایج مطلوب وجود دارد. بنابراین، امروزه تبلیغات بنری به بخشی جدایی ناپذیر از روش ساخت برند و ارتقای آنلاین تبدیل شده است. با این حال، بدون طراحی بنر خوب،‌‌ نمی‌توان به هیچ چیز هدفمند دست یافت.

طراحی بنر برای تبلیغات
طراحی بنر برای تبلیغات

قوانین طراحی

در اینجا ۱۰ قانون طراحی برای طراحی بنر موثر وجود دارد که در ادامه تیم آرتا تکنیکال به جزئیات این موضوع خواهند پرداخت.

۱. یک بنر تبلیغاتی ساده طراحی کنید

بنر تبلیغاتی شما باید طراحی ساده‌ای داشته باشد تا توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب کند. افرادی که از یک وب سایت بازدید‌ می‌کنند برای دیدن یک تبلیغ به آنجا‌‌ نمی‌آیند، حتی اگر در بالای صفحه باشد. شما باید آنها را مجبور کنید که به آگهی نگاه کنند.

بنابراین، تنها یک بنر ساده با وضوح پیام، فونت، رنگ و سایر عناصر‌ می‌تواند آنها را وادار کند تا به آنچه ارائه‌ می‌دهید نگاه کنند. مشاهده شده است که یک طراحی پیچیده با عناصر بیش از حد معمولاً توجه بازدیدکنندگان را جلب‌‌ نمی‌کند و آنها صفحه وب را به سمت پایین اسکرول‌ می‌کنند و از تبلیغات بنر کاملاً اجتناب‌ می‌کنند.

۲. یک پیشنهاد وسوسه انگیز ارائه دهید

نسخه تبلیغاتی شما باید مستقیماً چیزی هیجان انگیز را به بینندگان ارائه دهد. به مشتریان هدف طراحی بنر شما باید دلیلی داده شود تا روی تبلیغ کلیک کنند. شما باید به آنها به زبان ساده‌ای که‌ می‌فهمند انگیزه بدهید.

به عنوان مثال،‌ می‌توانید با ارائه چیزی رایگان مرتبط با کسب و کار خود، آنها را فریب دهید. مشتریان با دیدن پیشنهادات تخفیف‌‌های سنگین، رایگان یا خرید یک دریافت یک نوع تبلیغات بر روی بنر شما، به احتمال زیاد از وب سایت کسب و کار شما بازدید‌ می‌کنند. چنین مشوق هایی باید در نگاه اول بر روی بنر به وضوح قابل مشاهده باشند.

بنر تبلیغاتی زیر به وضوح توجه مشتریان را با یک پیشنهاد فوق‌العاده برای دریافت پنجاه درصد تخفیف در قیمت‌ها جلب می‌کند که هرگز مشتریان را مجبور به کلیک کردن بر روی آگهی نمی‌کند.

۳.آن را شبیه یک تبلیغ نکنید

از آنجایی که مردم تبلیغات را دوست ندارند زیرا عموماً خسته کننده هستند، از طراحی بنر خود به سبک‌‌های سنتی تبلیغات خودداری کنید . وقتی از هافان، کارآفرین جوان، در مورد اینکه چگونه یک بنر تبلیغاتی باید به نظر برسد، به درستی می‌گوید: «اگر می‌خواهید یک بنر تبلیغاتی طراحی کنید که مردم واقعاً روی آن کلیک کنند، آن را شبیه یک تبلیغ نکنید. آن را مرتبط کنید.

استراتژی تبلیغاتی ایده آل، ادغام آن با استراتژی محتوا است. به عنوان مثال، اگر محتوای شما در مورد یک رویداد اسکی است، پس حمایت مالی یا ابزارک‌‌های تبلیغاتی را ارائه دهید که کاربران را قادر‌ می‌سازد برای این رویداد هتل رزرو کنند یا کالاهای ورزشی زمستانی خریداری کنند.

یک ترفند برای ترغیب مشتریان به کلیک کردن بر روی بنر تبلیغاتی شما این است که به نظر برسد که بخشی از وب سایت است. به این ترتیب، بنر به هیچ وجه یک تبلیغ به نظر‌‌ نمی‌رسد. یکی از مزایای این رویکرد این است که مردم آگهی را به عنوان بخشی از وب سایت پیدا‌ می‌کنند و از این رو بر کوری تبلیغات غلبه‌ می‌کنند.

در بنر تبلیغاتی زیر مشاهده‌ می‌کنید که آگهی به خوبی با بقیه وب سایت ژل شده و به بخشی از سایت تبدیل شده است. این امر مشتریان را تشویق‌ می‌کند که تبلیغ را محتوای مفیدی بدانند و احتمال اینکه روی تبلیغ کلیک کنند بیشتر است.

۴. مخاطبان خود را بشناسید

بنر خود را برای مخاطبان هدف خود طراحی کنید. طراحی بنر باید مشتریانی را هدف قرار دهد که کسب و کار به آنها پاسخ‌ می‌دهد. بنابراین، همیشه قبل از طراحی بنر، کمی تحقیق در مورد کسب و کار، بازار، مشتریان و سبک زندگی، پیشینه اقتصادی و غیره مشتری توصیه‌ می‌شود.

شناخت مخاطب راه حلی برای طراحی بنری مرتبط‌تر
شناخت مخاطب راه حلی برای طراحی بنری مرتبط‌تر

۵.مطمئن شوید که روی دکمه موجود در بنر شما کلیک خواهند کرد.

این نکته ممکن است خیلی ساده به نظر برسد، اما بسیاری در از بنرها دکمه «اینجا کلیک کنید»از قلم افتاده است. این دکمه برای موفقیت تبلیغات بسیار خوب عمل‌ می‌کند زیرا این دکمه مشتریان را به انجام یک اقدام دعوت‌ می‌کند. این دکمه فشار کمی را به افرادی که به دنبال کلیک بر روی تبلیغ هستند‌ می‌دهد.

با این حال، امروزه تغییرات زیادی از این دکمه وجود دارد، مانند شروع، خرید در حال حاضر و غیره. اما دکمه اینجا را کلیک کنید کمی متفاوت از دکمه‌های فراخوان معمولی است که مستقیماً از شما درخواست خرید می‌کنند.

۶.اهمیت رعایت استانداردها در طراحی بنر

از آنجایی که تبلیغات شما به صورت آنلاین نمایش داده‌ می‌شود، باید به شدت از دستورالعمل‌‌های ارائه شده توسط گوگل، محبوب ترین موتورهای جستجوی مورد استفاده در سراسر جهان، پیروی کنید. تنها در این صورت‌ می‌توانید انتظار داشته باشید که طراحی بنر عملکرد اصلی خود را انجام دهد.

طبق گفته گوگل، چهار اندازه بنر به عنوان موفق‌ترین بنرها در نظر گرفته می‌شوند: مستطیل بزرگ ۳۳۶ در ۲۸۰، مستطیل متوسط ​​۳۰۰ در ۲۵۰، تخته لیدر ۷۲۸ در ۹۰ و آسمان‌خراش عریض ۱۶۰ در ۶۰۰. اکنون بسته به نوع فضایی که توسط مشتری شما در اختیار شما قرار‌ می‌گیرد، شما مختار هستید که از بین یکی از این موارد انتخاب کنید

اهمیت رعایت استاندارد در طراحی بنر
اهمیت رعایت استاندارد در طراحی بنر

۷.سادگی همیشه جواب می‌دهد

هیچ طرح تبلیغاتی را پر نکنید. یک تبلیغ مملو از تمام اطلاعات، تصاویر و سایر عناصر باعث سردرگمی بینندگان‌ می‌شود. آنها‌‌ نمی‌توانند روی یک عنصر تمرکز کنند. این بدان معنی است که پیام اصلی شما، در صورت وجود، از بین خواهد رفت.

این کار باعث‌ می‌شود که تبلیغ شما برای مخاطبان شما بی فایده باشد. بنابراین، طراحی را تا حد امکان ساده نگه دارید. بینندگان شما احتمالاً فقط برای یک ثانیه نگاهی اجمالی به آن خواهند داشت.

شما باید فوراً روی مخاطبان خود تأثیر بگذارید. این کار فقط زمانی انجام می‌شود که رنگ‌ها، حروف چاپی و سایر موارد حواس‌پرتی در آگهی وجود داشته باشد.

یک راه ساده‌تر برای ساده نگه داشتن بنر تبلیغاتی، گرفتن رنگ‌ها، حروف تایپ و سایر عناصر طراحی لوگو است . لوگو به طور کلی یک طرح ساده با یک یا دو رنگ و فونت است. چنین بنری تبلیغاتی با سایر مواد بازاریابی شما نیز سازگار خواهد بود.

۸.استفاده عاقلانه و کافی از دکمه‌‌ها در بنر‌های دیجیتالی

بر اساس تجارب قبلی‌تان حتما همه شما از این واقعیت آگاه هستید که دکمه‌ها واقعاً می‌توانند نرخ کلیک (CTR) وب سایت را افزایش دهند. بیشتر بر روی طراحی و قرار دادن دکمه Call to Action تمرکز کنید.

داشتن دکمه هایی در رنگ‌‌های زنده و متنوع، متفاوت از دکمه هایی که در پس زمینه استفاده‌ می‌شود، خوب است. این طرح رنگ کنتراست را برای چشم بینندگان تضمین‌ می‌کند. سپس، چنین دکمه هایی‌ می‌توانند فوراً توجه بیننده را به خود جلب کنند و بسیاری از آنها‌ می‌توانند کلیک کنند.

۹.وضوح متن باید در اولویت باشد

این مهم‌ترین قدم برای ایجاد یک طرح بنر است. معمولاً روی بنرها متن زیادی وجود دارد. اما زیاد متن را درگیر نکنید. باید مطمئن شوید که متن قابل خواندن است.

بنابراین، این دو مورد را در نظر بگیرید. البته اول تیتر است. عنوان آگهی باید پررنگ و بزرگ باشد. این باید در اندازه فونت و طرح رنگ متفاوت باشد و سپس بقیه متن.

بعدی متن در حال اجرا شما است. این بخش از متن باید حداقل ۴ اندازه قلم کوچکتر از عنوان باشد. به این ترتیب‌ می‌توانید جلوه‌ای متضاد در دو دسته بندی متن در طراحی به ارمغان بیاورید. فراموش نکنید که همین اصل طراحی متن در طرح‌‌های دیگر نیز رعایت‌ می‌شود. به عنوان مثال، در طراحی وب سایت ، سرفصل ها و متن اصلی اکثراً با فونت‌‌های مختلف هستند.

۱۰.از فایل‌های با حجم بالا دوری کنید

اگر‌ می‌خواهید مخاطب هدف شما با بنر تبلیغاتی شما تعامل داشته باشد، باید بتواند به سرعت تبلیغ را ببیند. اما اگر اندازه تبلیغ بزرگ باشد، بارگذاری آن زمان زیادی‌ می‌برد.

این روزها هیچ بیننده‌ای آنقدر زمان برای صبر کردن برای بارگذاری آگهی در یک صفحه وب ندارد. چنین تبلیغی تجربه کاربری بدی را به بینندگان خواهد داد. به همین دلیل است که اندازه فایل تبلیغات بارگذاری شده همیشه باید به حداقل برسد.

آن دسته از کاربرانی که اتصال اینترنت کندتری دارند، زمان بیشتری را برای بارگذاری یک بنر تبلیغاتی با طراحی سنگین نیاز خواهند داشت. شما در تاثیرات احتمالی از دست خواهید داد. چنین تبلیغی همچنین ممکن است مشکل عملکردی برای کل صفحه وب ایجاد کند. بنابراین، مراقب اندازه فایل باشید. خوب است که اندازه بار را محدود کنید. گوگل ادوردز استفاده از فایل‌‌های ۱۵۰ کیلوبایتی را پیشنهاد‌ می‌کند.

اهمیت سایز فایل طراحی در طراحی بنرهای دیجیتالی
اهمیت سایز فایل طراحی در طراحی بنرهای دیجیتالی

طراحی بنر برای افزایش دسترسی کسب و کار شما در بازار هدف ضروری است. اما یک طراحی موثر باید ساده باشد تا ویژگی‌‌های اصلی آن را برجسته کند. اندازه بنر باید مطابق با استانداردهای صنعت باشد، استفاده از رنگ‌ها، فونت و سایر عناصر باید با دقت اضافه و طراحی شود. اطمینان حاصل کنید که حجم فایل کوچکتر است تا بارگذاری آن زمانبر نباشد و بنر شما برای جذب مشتریان بالقوه مناسب باشد.

تهیه کننده: فرزانه خواجه‌پور
جهت کسب اطلاعات بیشتر، با همکاران ما در گروه آرتاتکنیکال تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *