تبلیغات, گرافیک

بیلبورد تبلیغاتی

بیلبورد تبلیغاتی چیست ؟

بیلبورد تبلیغاتی که یکی از ارکان تبلیغات است که نقش بسزایی در فروش دارد. بایست بیلبورد تبلیغاتی را جدی گرفت و به شکل مناسبی از آن در کسب و کار خود استفاده کرد.

بیلبورد ساختاری تبلیغاتی بزرگ در فضا‌های باز است. بیلبورد‌ها شبیه به یک پوستر بزرگ هستند. از بیلبورد‌ها  برای تبلیغ یک نام تجاری یا یک کمپین با نمایش تبلیغات استفاده می‌شود. البته تنها کاربرد بیلبورد‌ها به این موارد اختصاص پیدا نمی‌کند. پس اینکه وظیفه طراحی بیبلورد خود را به یک تیم موفق و حرفه‌ای بسپارید بسیار اهمیت دارد. شما در این امر می‌توانید به آرتاتکنیکال استودیو اعتماد کنید.

بیلبورد تبلیغاتی چیست؟
بیلبورد تبلیغاتی چیست؟

بیلبورد تبلیغاتی معمولاً در مناطق پرترافیک مانند کنار بزرگراه ها یا نزدیک مراکز خرید قرار دارد. علت این امر این است که از این طریق می‌توان توجه بیشترین تعداد رانندگان و عابران پیاده را جلب کرد. احتمالاً ده ها هزار نفر باید هر روز آن تبلیغات را ببینند. حتی اگر فقط برای یک ثانیه باشد، همه آن افراد با دیدن آن تبلیغات به آن برندهای تبلیغاتی فکر می‌کنند. این برداشت ها منجر به آگاهی از برند و حتی فروش پیشنهادات آن شرکت‌ها می‌شود.

طراحی بیلبورد‌های تبلیغاتی
آرتاتکنیکال؛ طراحی بیلبورد‌های تبلیغاتی
بیلبورد‌های تبلیغاتی در صورت استفاده مناسب، میتواند به عنوان یک ابزار قدرتمند برای در معرض نام تجاری عمل کند. بیلبورد‌ها باعث دسترسی کسب و کار به دسته متنوعی از مخاطبان می‌شود؛ شایان ذکر است که از تبعات این موضوع افزایش درآمد و قرار گرفتن است. بیلبورد‌‌ها دسته‌بندی‌های متفاوتی دارند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

تبلیغات بیلبورد چیست؟

به فرآیند استفاده از تابلوهای تبلیغاتی چاپی و دیجیتالی در مقیاس بزرگی به نام بیلبورد برای تبلیغ یک برند، پیشنهاد یا اجتماعات گفته می‌شود. بیلبورد تبلیغاتی، استراتژی بازاریابی کارآمد است. هدف آن به دست آوردن بیشترین تعداد بازدید و برداشت بلند مدت از برند است.

تبلیغات بیلبورد
تبلیغات بیلبورد

علاوه بر این، توسط نوشته‌های بزرگ، تصاویر افراد مشهور با ویژگی‌ها و مزایای واضح محصولات، و سایر اطلاعات مرتبط، باعث  قوی شدن نام تجاری می‌شود. در نتیجه مهم است که بیلبورد شما طبق اصول و با جزئیات کافی طراحی شود که تیم مجرب آرتاتکنیکال توانایی انجام این امر را دارد.

چگونه از بیلبورد تبلیغاتی به درستی استفاده کنیم؟

حتما برای خود شما هم این موضوع پیش آمده که هزاران بیلبورد را ببینید، اما پس از زمانی بسیار کوتاه دیگر آن را به خاطر نمی‌آورید. از این موضوع باید نتیجه بگیرید که بیلبورد شما باید شرایطی داشته باشد که باعث جلب توجه و ماندگاری در ذهن مخاطب شود. در ادامه با ویژگی‌های بیلبورد تبلیغاتی مناسب آشنا خواهیم شد.

انواع بیلبورد تبلیغاتی

بیلبوردها در اشکال و اندازه های مختلف تولید می شوند. برخی از انواع بیلبوردها عبارتند از: بیلبورد‌های دیجیتال، بیلبوردهای سیار، تابلوهای تبلیغاتی نقاشی شده، بیلبوردهای استاتیک و بیلبوردهای سه بعدی. در ادامه به جزئیات هر کدام خواهیم پرداخت. برای اطمینان از بیبلورد تبلیغاتی خود می‌توانید در خواست خود را به تیم آرتاتکنیکال استودیو در ارتباط بگذارید.

بیلبورد‌های دیجیتال

بیلبورد‌های دیجیتالی نشان دهنده تصاویر و متن‌های مختلفی هستند. متون و تصاویر توسط سیستم‌‌ها و نرم‌افزار‌های کامپیوتری تولید می‌شوند. امکان تنظیماتی از قبیل تنظیم متن در حال اجرا و یا تغییر آن بر اساس ساعات شبانه روز وجود دارد. شما در این مسیر می‌توانید به آرتاتکنیکال استودیو اعتماد کنید و پروژه خود را به ما بسپارید.

بیلبورد‌های دیجیتال
بیلبورد‌های دیجیتال

بیلبورد‌های سیار

به تابلو‌هایی که بر روی وسایل نقلیه در حال حرکت مانند اتوبوس ظاهر می‌شود، گفته می‌شود. از مزیت‌های این مدل بیلبورد تبلیغاتی این است که توجه مخاطبان هدف بیشتری را به خود جلب می‌کند. علت این است که بیلبورد تبلیغاتی شما در محدوده‌ی مشخصی در حال عبور و مرور است و دیگر در یک مکان خاص نیست.

بیلبورد سیار
بیلبورد سیار

تابلوهای تبلیغاتی نقاشی شده

بلیبورد‌های مربوط به این دسته به صورت گرافیکی تهیه نمی‌شوند. برای این دسته از بیلبورد‌های تبلیغاتی طراحی و تکمیل آن در استودیو‌های مربوطه صورت می‌گیرد. بیلبورد‌های نقاشی شده، نسخه قدیمی بیلبورد‌های گرافیکی هستند.

بیلبوردهای استاتیک

این دسته از بیلبورد‌ها را به تکرار مشاهده کرده‌اید. این قسم از بیلبورد‌ها در سرتاسر صفحه بیلبورد کشیده می‌شوند. شایان ذکر است که امکان تغییر آن وجود ندارد بلکه بایست برای آن طراحی مجدد انجام شود. شما می‌توانید به تیم موفق و حرفه‌ای آرتا تکنیکال استودیو اعتماد کنید و طراحی بنر‌های تبلیغاتی خود را به ما بسپارید.

بیلبورد‌های استاتیک
آرتا تکنیکال؛ طراحی بیلبورد‌های استاتیک

بیلبوردهای سه بعدی

بیلبورد‌های سه بعدی مدرن ترین حالت بیلبورد‌های تبلیغاتی هستند. در این نوع از بیلبورد‌ها تصاویر دراماتیک (داستانی) و یا گرافیک‌های سبک پاپ آرت به کار می‌رود. عناصر به کار برده شده در این طراحی توجه و کنجکاوی بیننده را به خود جلب می‌کند.

بیلبورد سه بعدزی
بیلبورد سه بعدزی

  • پاپ آرت چیست؟

آپ آرت یا آپتیکال آرت ( optical art ) به طراحی‌هایی با الگوهای تکرار شونده و غیر همسایز گفته می‌شود. این امر باعث ایجاد خطای بینایی مخاطب می‌شود. مثلا یک سطح را به صورت سه بعدی ببینید، یا در تصاویر حرکت ببینید یا یک خط صاف را خمیده ببینید.

مزایا و معایب بیلبورد تبلیغاتی

بیلبورد‌های تبلیغاتی همانند دیگر ابزار‌های معرفی کار و کسب و جذب مشتری، مزایا و معایب خود را دارد. از مزایای آن می‌توان به بزرگ و چشم نوار بودن آن‌ها اشاره کرد. همچنین پیام و هدف شما را مستقیما به مخاطب منتقل می‌کند.

مزایا و معایب بیلبورد تبلیغاتی
مزایا و معایب بیلبورد تبلیغاتی

از دیگر مزایای این عامل تبلیغاتی می‌توان به جذابیت آن برای تما سنین، به‌وجود آوردن انگیزه آنی خرید در مخاطب، در معرض دید قرار گرفتن کسب و کار شما و ماندگاری کسب و کار شما در ذهن مخاطب اشاره کرد.

مزایای تبلیغات از طریق بیلبورد‌های تبلیغاتی چیست؟

یکی از علل بی توجهی مردم به تبلیغات، نبود صداقت در تبلیغ است. در نتیجه مخاطب به تبلیغات توجه چندانی نمی‌کنند. اما در شرایطی خواه ناخواه توجه مخاطب به تبلیغات ما جذب می‌شود. مثلا زمانی که در پشت فرمان منتظر سبز شدن چراغ رانندگی هستند.

مزایای تبلیغات بیلبوردی
مزایای تبلیغات بیلبوردی

این شرایط به نوبه خود یکی از مزیت‌های بیلبورد‌های تبلیغاتی نسبت به تبلیغات انبوه به حساب می‌آید. بیشترین سطح جلب توجه عوامل تبلیغات مربوط به بیلبورد‌های تبلیغاتی هستند.

بیلبورد‌‌ها بزرگ و چشم نواز هستند

فضایی که یک بیلبورد تبلیغاتی به خود اختصاص می‌دهد، به راحتی توجه عموم را جلب می‌کند. در نتیجه مهم است که حتما توسط افراد ماهر طراحی شوند و به خوبی هدف کسب و کار شما را به دید عموم برساند. طراحی چنین بیلبورد‌هایی را به آرتا تکنیکال استودیو بسپارید و از کارآیی بیلبورد مطمئن شوید. یک بیلبورد خوب و قوی می‌تواند یک مشتری بالقوه را متوقف و توجه وی را کسب کند.

تهیه کننده: فرزانه خواجه‌پور
جهت کسب اطلاعات بیشتر، با همکاران ما در گروه آرتاتکنیکال تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *