بازاریابی مجازی, برندینگ, تبلیغات, تولید محتوا

اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ

یکی از حوزه‌‌هایی که می‌توانید توسط آن باعث موفقیت بیشتر خود شوید، استفاده از افراد فعال در حوزه ‌اینفلوئنسر مارکتینگ است. همچنین کسانی که قصد فعالیت به عنوان اینلفوئنسر مارکتنیگ دارند نیز می‌تواند به موفقیت‌های چشمگیری دست پیدا کنند.

‌اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

‌اینفلوئنسر مارکتینگ شکلی از بازاریابی رسانه‌های اجتماعی است. این شغل شامل تبلیغات تأییدی و محصول یا خدمت توسط تأثیرگذاران، افراد و سازمان‌هایی است که میزان آگاهی یا تأثیر اجتماعی درک شده در حوزه خود دارند .‌اینفلوئنسر مارکتینگ (بازاریابی توسط اینفلوئنسرها)،  این امکان را به شما می‌دهد که از طریق اینفلوئنسرها، پیام‌های برند را به مخاطبان هدف خود و مخاطبان هدف اینفلوئنسر، ارسال نمایید.

بازاریابی توسط اینفلوئنسرها
بازاریابی توسط اینفلوئنسرها

‌اینفلوئنسر مارکتینگ مشابه بازاریابی دهان به دهان است، اما به توصیه‌های خاصی متکی نمی‌شود. اینفلوئنسر‌ها در زمینه‌‌های مختلفی فعالیت می‌کنند و در هر حیطه مخاطبان خاص خود را دارند. هر فرد، گروه، برند یا مکانی به طور بالقوه می‌تواند تأثیرگذار باشد. مخاطبان معمولاً پیگیر این افراد که از طریق  تولید محتوا فعالیت می‌کنند، هستند. تبلیغات آنها در پلتفرم‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی به شرکت شما امکاناتی ارائه می‌کند.

‌اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟
‌اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

 یکی از این امکانات گسترش دامنه کاری شما است. همچنین باعث بهبود بخشی و افزایش آگاهی از برند شما می‌شود. همین‌طور از طریق شخصیت‌های خریدار، سرنخ‌های جدیدی را برای قیف فروش شما ایجاد کند. شما می‌توانید از ‌اینفلوئنسر مارکتینگ به عنوان یک ابزار مستقل یا به عنوان وسیله‌‌ای برای بهبود سایر کمپین‌های بازاریابی خود استفاده کنید.

بهبود کمپین‌های بازاریابی توسط اینقلوئنسر مارکتینگ
بهبود کمپین‌های بازاریابی توسط اینفلوئنسر مارکتینگ

۱۰ مزیت اینفلوئنسر مارکتینگ

در ادامه تیم آرتاتکنیکال ده مزیت به کارگیری اینفلوئنسر مارکتینگ را با شما در میان خواهد گذاشت. پس از آن به ‌توضیحاتی در ارتباط با هرکدام، اهمیت استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ بیشتر مشخص می‌شود.

  1. آگاهی و دسترسی به برند را افزایش دهید
  2. اعتبار و اعتماد ایجاد کنید
  3. استراتژی محتوای خود را غنی کنید
  4. مشارکت‌های بلند مدت برد-برد
  5. با سئو، بازگشت سرمایه و نتیجه نهایی را افزایش دهید
  6. تصمیمات خرید را هدایت کنید
  7. افزایش فروش
  8. مقرون به صرفه و صرفه‌جویی در زمان
  9. پتانسیل اشتراک‌گذاری نامحدود در پلتفرم‌های اجتماعی
  1. مناسب برای هر کسب و کاری

مزایای اینفلوئنسر مارکتینگ
مزایای اینفلوئنسر مارکتینگ

‌اینفلوئنسر مارکتینگ عامل افزایش آگاهی و دسترسی به برند

اکثر اینفلوئنسرها در شبکه‌های اجتماعی میلیون‌ها بیننده دارند. بر این اساس، اینفلوئنسر مارکتینگ، که در آن با اینفلوئنسرهایی که جایگاه مناسبی برای محصولات یا خدمات شما دارد، شریک می‌شوید، فرصتی عالی برای شما ایجاد می‌کند تا به میلیون‌ها مشتری بالقوه نزدیک شوید.

‌اینفلوئنسر مارکتینگ و افزایش آگاهی
‌اینفلوئنسر مارکتینگ و افزایش آگاهی

تبلیغات و کمپین‌های فروش سنگین به سادگی یک مدل قدیمی و دشوار برای برندها هستند. تبلیغات با اینفلوئنسرهایی که می‌توانند به طور یکپارچه کمپین‌های برند را در سبک و بیان خود ترکیب کنند، کمی پیچیده‌تر می‌‌شود.

نتیجه فعالیت یک اینفلوئنسر در حوزه افزایش آگاهی عموم

اینفلوئنسرها فعالیت‌های تبلیغاتی را برای مخاطبان هدف جذاب‌تر و واقعی‌تر می‌کنند. این باعث می‌شود که  اغلب هر روز به عهده دارنده تعداد زیادی تبلیغات تجاری هستند. ‌اینفلوئنسر مارکتینگ به شما کمک می‌کند زمانی که چنین شخصی محصولات یا خدمات شما را توصیه می‌کند یا از برندهای شما نام می‌برد، بازدید بیشتری کسب کنید. این موضوع نه تنها دامنه شما را گسترش می‌دهد، بلکه آگاهی از برند شما را نیز افزایش می‌دهد.

فعالیت اینفلوئنسر در حوزه افزایش آگاهی عموم
فعالیت اینفلوئنسر در حوزه افزایش آگاهی عموم

مقایسه ‌اینفلوئنسر مارکتینگ با روش‌های دیگر در مسیر افزایش آگاهی و دسترسی به برند

در مقایسه با سایر روش‌های بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، ‌اینفلوئنسر مارکتینگ بدون توجه به پذیرش گسترده مسدودکننده‌های تبلیغاتی و همچنین بی‌اعتمادی عمومی نسبت به تبلیغات آشکار، راهی مناسب و بدون مزاحم برای برقراری ارتباط با مشتریان به برندها ارائه می‌کند.

مقایسه ‌اینفلوئنسر مارکتینگ
مقایسه ‌اینفلوئنسر مارکتینگ

بدون مانع برنامه‌ها و برنامه‌های افزودنی AdBlock، کاربران اجتماعی می‌توانند درباره داستان برند شما و آنچه ارائه می‌دهید اطلاعات بیشتری کسب کنند. این بدان معنی است که شما باید برای جلب توجه افراد، محتوا و قالبی با ظاهری جدید ایجاد کنید. و کلید به حداکثر رساندن این استراتژی این است که اطمینان حاصل کنید که محتوای شما معنادار است و هم برای تأثیرگذاران و هم برای دنبال کنندگان ارزش به ارمغان می آورد.

افزایش اعتبار و اعتماد

اینفلوئنسرها در حوزه کاری خود خبره هستند. به همین دلیل است که فالوورهایشان به آنها اعتماد دارند و تأثیرگذاری قابل توجهی روی آنها دارند. آنها رابطه‌ای الهام بخش و محترمانه با طرفداران خود ایجاد کرده‌اند. بنابراین مردم نظرات و توصیه‌های آنها را باور می‌کنند. مطالعات نشان داده است که ۷۵% از بینندگان YouTube از افراد واقعی، قابل اعتماد هستند.

افزایش اعتبار و اعتماد برند شما توسط اینفلوئنسران
افزایش اعتبار و اعتماد برند شما توسط اینفلوئنسران

استراتژی محتوای غنی شده

تولید مداوم محتوای تازه و سرگرم کننده ساده نیست. گاهی اوقات شما فاقد ایده هستید و احساس می‌کنید که در تنگنا قرار گرفته‌اید.  در آن زمان است که بازاریابی تأثیرگذار می‌تواند به پر کردن شکاف‌های موجود در برنامه محتوای شما کمک کند. اینفلوئنسرهایی که با تولید محتوای جذاب و باکیفیت برای تعامل روزانه با فالوورهای خود آشنا هستند، اگر بتوانید توافق نامه‌ای در زمینه ایجاد مشارکت در محتوا امضا کنید، مزایای قابل توجهی برای شما به ارمغان خواهند آورد.

استراتژی ساخت محتوای غنی شده
استراتژی ساخت محتوای غنی شده

توزیع محتوا ، بخش اساسی بازاریابی محتوا ، باید قبل از کار با اینفلوئنسرها به طور کامل درک شود و به دقت مورد توجه قرار گیرد. حتی اگر ایده‌های جدیدی ارائه نکرده‌اید، باید برای یک استراتژی توزیع محتوای دقیق آماده شوید که از طریق آن شرکت و تأثیرگذاران شما بدانند که برند شما چه اهدافی دارد.

همکاری اینفلوئنسر و برند

نمونه‌های زیادی از برندها در زندگی واقعی وجود دارد که با انواع مختلف اینفلوئنسرها همکاری می‌کنند. مورد معمول، مورد یک وبلاگ نویس معروف سبک زندگی HBFIT به نام هانا برونفمن است که در مورد سلامت، زیبایی، تناسب اندام و شراکت با Face Gym، یک مرکز محلی درمان صورت، می‌نویسد.

همکاری اینفلوئنسر با برند
همکاری اینفلوئنسر با برند

این برند اطلاعاتی درباره استودیو، عکس‌ها، خدمات آزمایشی و کدهای کوپن در اختیار هانا قرار می‌دهد تا بتواند به مردم کمک کند تا در مورد آنها و پیشنهادات آنها اطلاعات کسب کنند. در همین حال، محتوا، در این شرایط، مقالات هانا است که از هانا نشات گرفته است، به این معنی که او به Face Gym کمک می‌کند تا محتوای تبلیغاتی تولید کند تا از طریق کانال خود به مشتری بالقوه تحویل دهد.

مشارکت‌های بلند مدت برد-برد

بدون شک، همه چیز در مورد انتخاب شریک مناسب برای ایجاد روابط موفق است. شما باید با انتخاب اینفلوئنسرها بر اساس حوزه کاری آنها و مخاطبانی که می‌توانند بر آنها تأثیر بگذارند، شراکت‌هایی ایجاد کنید که فروش را برای شما و شرکایتان افزایش دهد. راه اندازی یک کمپین ‌اینفلوئنسر مارکتینگ تماماً در مورد شروع و توسعه روابط مثبت است. برندها می‌توانند شراکت‌های بادوام و طولانی مدتی ایجاد کنند که از طریق حفظ همکاری مؤثر با تأثیرگذاران منجر به موفقیت بلندمدت شود.

مشارکت‌های بلند مدت برد-برد
مشارکت‌های بلند مدت برد-برد

برندها دیگر اینفلوئنسرها را برای کمپین‌های یکباره استخدام نمی‌کنند، بلکه برای مشارکت‌های طولانی مدت قرار‌داد می‌بندند. طبق یک  مطالعه ، تقریباً ۵۰ درصد از تبلیغ‌کنندگان در مشارکت شش ماهه یا بیشتر با تأثیرگذاران کار می‌کنند، در این میان، ۳۷ درصد ادعا می‌کنند که در مقایسه با کمپین‌های یکباره، برای مدت طولانی‌تری با برندها همکاری می‌کنند.

عقد قرارداد با اینفلوئنسر
عقد قرارداد با اینفلوئنسر

مشارکت اینفلوئنسر پایدار بین سازمان‌ها و اینفلوئنسرها باعث صرفه جویی در زمان، منابع و پول می‌شود و همچنین به ایجاد اعتبار کمک می‌کند و تأثیر قابل توجهی بر مخاطبان شرکت دارد.

به طور کلی، این یک همکاری برد-برد است زیرا هر دو طرف در نتیجه سهم دارند. از آنجایی که با اینفلوئنسر درستی که به همان بازاری که بازار شما را جذب می‌کند شریک می شوید، فوراً از ‌اینفلوئنسر مارکتینگ سود حاصل می‌شود.

مزایایی مانند اشتراک‌گذاری، ارسال مجدد و ریتوییت‌ها در طول زمان چند برابر می‌شوند و آگاهی طولانی‌مدت از برند را برای کمپین‌های شما فراهم می‌کنند که محتوای شما را بارها و بارها به معرض نمایش می‌گذارد.

همکاری برد-برد
همکاری برد-برد

اینفلوئنسر و مارکتینگ سئو

‌اینفلوئنسر مارکتینگ به افزایش قابل توجه سئو، بازگشت سرمایه و نتیجه نهایی شما کمک می‌کند.

تاثیر اینفلوئنسر مارکتینگ بر سئو

‌اینفلوئنسر مارکتینگ به طور مستقیم و غیرمستقیم به بهینه سازی موتور جستجوی شما کمک می‌کند.

۸۶ درصد از تبلیغ‌کنندگان از ‌اینفلوئنسر مارکتینگ برای تقویت کمپین‌های بازاریابی خود استفاده می‌کنند و ۵۷ درصد بیان می‌کنند که عملکرد آن بیشتر از سایر محتوای ایجاد شده توسط برند است. از آنجایی که اینفلوئنسرها تعداد زیادی فالوور وفادار دارند، مشارکت با آنها به شما کمک می‌کند به جای انجام فعالیت‌های سئو، به مخاطبان بیشتری دسترسی پیدا کنید.

دسترسی به مخاطبان بیشتر
دسترسی به مخاطبان بیشتر

از آنجایی که لینک‌ها یکی از مهم‌ترین معیارهای رتبه‌بندی جستجوی گوگل هستند، شانس بیشتری برای ایجاد بک لینک برای شما وجود خواهد داشت که از طریق فعالیت‌های اینفلوئنسر مارکتینگ، مخاطبان بیشتری را جذب کنید. اگرچه این پیوندها برای تأثیرگذاری بر رتبه جستجو علامت گذاری شده‌اند، اما همچنان تأثیر غیرمستقیم بر سئوی شما وجود دارد زیرا به ایجاد آگاهی از برند و افزایش ترافیک کمک می‌کند.

جذب مخاطبان بیشتر
جذب مخاطبان بیشتر

 بر اساس تجزیه و تحلیل  Quicksprout ، ثابت شد که تعاملات رسانه‌های اجتماعی می تواند به طور غیر مستقیم یا مستقیم سیگنال‌هایSEO را افزایش دهد. همانطور که با جوامع اجتماعی جدید درگیر هستید، فرصتی برای شما وجود دارد که فالوورها و تعاملات بیشتری داشته باشید که منجر به ترافیک ارگانیک، بک لینک و سایر معیارهایی می‌شود که سئو را بهبود می‌بخشد.

به طور کلی، ایجاد محتوای بیشتر و بیشتر از طریق ‌اینفلوئنسر مارکتینگ به شما شانس بیشتری برای رتبه‌بندی برند خود در نتایج جستجوی گوگل می‌دهد.

چهار دلیل برای رشد اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ در حال حاضر رایج است، اما این فقط یک روند نیست که از بین خواهد رفت. در واقع، رشد آن به هیچ وجه نزدیک نیست. در طول سال‌های آینده محبوب‌تر و محبوب‌تر خواهد شد، بنابراین اکنون بهترین زمان برای یادگیری در مورد آن و آماده‌سازی برای گنجاندن آن در استراتژی‌های خود است.

دلایل رشد اینفلوئنسر مارکتینگ
دلایل رشد اینفلوئنسر مارکتینگ

۱.افزایش تعداد اینفلوئنسران

در حالی که ممکن است به نظر برسد که اینفلوئنسرهای زیادی وجود دارد، اما در واقع اینطور نیست. با ادامه رشد پلتفرم‌‌های رسانه‌‌های اجتماعی، فرصت‌‌های بیشتری برای افراد جدید برای تبدیل شدن به اینفلوئنسر وجود دارد.

افزایش تعداد اینفلوئنسران
افزایش تعداد اینفلوئنسران

برخی مطمئناً عمداً این کار را انجام‌ می‌دهند، در حالی که برخی دیگر صرفاً در مورد زندگی خود به اشتراک‌ می‌گذارند و اتفاقاً با شرکتی که دوستشان دارند قرارداد تجاری منعقد‌ می‌کنند. در هر صورت، افراد بیشتری در جایگاه‌‌های خاص مخاطبان بیشتری خواهند داشت. این بدان معنی است که شما شانس بیشتری برای پیدا کردن فردی دارید که با مخاطب ایده آل خاص شما صحبت‌ می‌کند که برای فروشگاه تجارت الکترونیک شما مناسب است.

۲. آژانس‌‌های اینفلوئنسر مارکتینگ در حال افزایش محبوبیت هستند.

مانند هر استراتژی یا تاکتیک تجاری دیگری، اینفلوئنسر مارکتینگ در حال استاندارد شدن است. اکنون آژانس‌هایی وجود دارند که اینفلوئنسرها را نمایندگی‌ می‌کنند و آژانس‌هایی طراحی شده اند تا به برندها کمک کنند تا بهترین اینفلوئنسرها را برای استراتژی خود پیدا کنند. همانطور که تجارت پیرامون اینفلوئنسر مارکتینگ به رشد خود ادامه‌ می‌دهد، خود بازاریابی نیز به گسترش خود ادامه خواهد داد.

افزایش محبوبیت آژانس‌‌های اینفلوئنسر مارکتینگ
افزایش محبوبیت آژانس‌‌های اینفلوئنسر مارکتینگ

برای برندهای تجارت الکترونیکی که نمی‌خواهند زمان یا منابعی را برای همگام شدن با روندهای اینفلوئنسر مارکتینگ اختصاص دهند، این نوع آژانس‌ها گزینه‌ای عالی هستند. شما هنوز هم‌ می‌توانید از موفقیت باورنکردنی که اغلب با اینفلوئنسر مارکتینگ به دست‌ می‌آید، بدون اینکه خودتان همه چیز را یاد بگیرید، استفاده کنید.

۳. گزینه‌‌های محتوای بیشتری وجود دارد.

اینفلوئنسرها با ایجاد پست‌‌های وبلاگی نوشتاری که در مورد محصولات مورد علاقه خود صحبت‌ می‌کردند، شروع کردند. سپس، رسانه‌های اجتماعی محبوب‌تر شدند و انواع تأثیرگذاران محتوا تغییر کردند. امروزه، ویدیو شاید محبوب‌ترین نوع محتوا برای اینفلوئنسرها برای تبلیغ محصولات باشد. اینستاگرام و فیسبوک لایو، IGTV، یوتیوب و تیک تاک همگی قدرت باورنکردنی ویدیو را نشان داده اند.

امکان تولید محتوا در قالب‌های مختلف
امکان تولید محتوا در قالب‌های مختلف

با این حال، با محبوبیت روزافزون پادکست‌ها و ظهور اپلیکیشن‌های فقط صوتی مانند Clubhouse، شما را به این فکر می‌اندازد که روند بزرگ بعدی در بازاریابی تأثیرگذار چیست. اگرچه ممکن است این پاسخ را ندانیم، اما‌ می‌دانیم که به تکامل خود ادامه خواهد داد. برندهای تجارت الکترونیک‌ می‌توانند با پیوستن به این پلتفرم‌‌های جدید به محض ظهور، برای استفاده از پلتفرم‌ها و محتوای جدید و نوآورانه آماده شوند. اگر در حال حاضر روی پلتفرم خاصی دنبال کننده‌ می‌سازید، اینفلوئنسرها تمایل بیشتری به همکاری با شما دارند.

۴. اینفلوئنسرها بیشتر واقعیت خود را نشان‌ می‌دهند.

از بسیاری جهات، اینفلوئنسرها به ریشه‌‌های خود باز‌ می‌گردند. در سال‌های اخیر، مردم به دیدن پست‌هایی که بیش از حد ویرایش نشده‌اند علاقه‌مندتر شده‌اند. آنها نمی خواهند به کسی گوش دهند، از او یاد بگیرند یا از او نصیحت کنند که زندگی او کاملاً دست نیافتنی به نظر‌ می‌رسد. در عوض، آنها‌ می‌خواهند واقعیت را ببینند. آن‌ها می‌خواهند ببینند اینفلوئنسرها اشتباه می‌کنند و روزهای بدی را پشت سر می‌گذارند و دوباره خودشان را برمی‌دارند و به راه خود ادامه می‌دهند.

ارتباط عمیق بین اینفلوئنسر و مخاطبانش
ارتباط عمیق بین اینفلوئنسر و مخاطبانش

به دلیل این شفافیت باز، حتی افراد بیشتری به اینفلوئنسرها اعتماد‌ می‌کنند و آنها را دنبال‌ می‌کنند، به این معنی که افراد بیشتری برای دیدن و خرید از محتوای حمایت شده وجود دارد. مارک‌های تجارت الکترونیک اکنون می‌توانند هنگام کار با اینفلوئنسرها به افراد بیشتری دسترسی پیدا کنند، به خصوص اگر درگیر نشان دادن جنبه‌های عالی و کاملاً فیلتر شده زندگی خود نباشند.

روش هایی که فروشگاه‌های تجارت الکترونیک از اینفلوئنسر مارکتینگ استفاده می‌کنند

اینفلوئنسر مارکتینگ برای همه نوع کسب و کار، نتیجه مطلوب به دنبال دارد.. برندهای بزرگ برای تبلیغ محصولات خود با افراد مشهور همکاری‌ می‌کنند و کارآفرینانی که تازه شروع به کار کرده اند راهی برای کار با اینفلوئنسرهایی که هنوز در حال رشد پلتفرم‌‌های خود هستند پیدا‌ می‌کنند. فروشگاه‌های تجارت الکترونیک به چند روش کلیدی از بازاریابی تأثیرگذار استفاده می‌کنند و اگر هنوز وارد این کار نشده‌اید، وقت آن است که به آن بپیوندید.

روش های استفاده فروشگاه‌های تجارت الکترونیک از اینفلوئنسر مارکتینگ
روش های استفاده فروشگاه‌های تجارت الکترونیک از اینفلوئنسر مارکتینگ

۱. تبلیغ فروشگاه

تبلیغ یک فروشگاه آنلاین احتمالا رایج ترین و واضح ترین روشی است که برندهای تجارت الکترونیک‌ می‌توانند از بازاریابی تأثیرگذار استفاده کنند. وقتی اینفلوئنسرها در مورد برند و محصولات شما صحبت‌ می‌کنند یا آنها را تبلیغ‌ می‌کنند، برای آنها آسان است که پیوندی به فروشگاه تجارت الکترونیک شما ارائه دهند . در واقع، ساده‌تر از این است که به کسی بگویید باید به Target برود یا به «هرجا که کتاب فروخته می‌شود» برود. در عوض، آنها‌ می‌توانند لینکی را مستقیماً به صفحه شما اضافه کنند، به این معنی که مشتریان بالقوه کمتر در این راه گم‌ می‌شوند.

تبلیغ فروشگاه
تبلیغ فروشگاه

نکته: یک کد ایجاد کنید یا لینک‌‌های خاصی به صفحه خود در اختیار افراد تاثیرگذار قرار دهید. به این ترتیب، می‌توانید ROI کمپین‌های اینفلوئنسر خود را ردیابی و مشاهده کنید.

۲. اشتراک گذاری محتوای تولید شده توسط اینفلوئنسر

یکی دیگر از مزایای بزرگ اینفلوئنسر مارکتینگ داشتن محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) است که‌ می‌توانید آن را به اشتراک بگذارید. مردم بیشتر از اینکه به برندها اعتماد کنند، به دیگران اعتماد دارند. با این حال، یافتن تصاویر و محتوا از افراد خارج از تیم شما‌ می‌تواند یک چالش باشد. هنگامی که با یک اینفلوئنسر کار‌ می‌کنید،‌ می‌توانید درخواست استفاده از محتوای آن‌ها را در صفحه خود داشته باشید. سپس، می‌توانید محتوای آن‌ها را دوباره پست کنید، که مشارکت شما با این اینفلوئنسر و همچنین تصاویر و کپی‌های آن‌ها را به مخاطب نشان می‌دهد.

نکته: طرحی برای اشتراک گذاری UGC ایجاد کنید تا بتوانید به طور کامل از مزایا به حداکثر برسانید. اگر می‌دانید که به زودی محصول خاصی را تبلیغ می‌کنید، UGC خود را برای آن محصول ذخیره کنید تا زمانی که آن تبلیغ به وجود بیاید تا بتوانید تأثیر کامل را داشته باشید.

اشتراک گذاری محتوای تولید شده توسط اینفلوئنسر
اشتراک گذاری محتوای تولید شده توسط اینفلوئنسر

۳. استفاده از نظرات و محتوای اینفلوئنسرها

هر برندی به توصیه‌‌های بیشتری در وب سایت خود نیاز دارد، اما گاهی اوقات مشتریان به این فکر نمی‌کنند که برگردند و نظر بدهند یا تجربه خود را به اشتراک بگذارند. وقتی با یک اینفلوئنسر کار می‌کنید، می‌توانید توصیفات و داستان او را ضبط کنید. با قرار دادن اطلاعات آنها در کل سایت یا صفحه محصولی که به طور خاص بررسی‌ می‌کنند،‌ می‌توانید مدارک اجتماعی بیشتری را به مشتریان بالقوه خود ارائه دهید تا آنها احساس اطمینان بیشتری نسبت به خرید داشته باشند.

نکته: در ابتدای کمپین خود، نوع توصیفی که از اینفلوئنسر‌ می‌خواهید را مشخص کنید. این بهترین راه برای اطمینان از اینکه آنها تمام محتوا و ایده‌هایی را که می‌خواهید در گواهینامه‌شان ببینید، جذب می‌کنند.

استفاده از نظرات و محتوای اینفلوئنسرها
استفاده از نظرات و محتوای اینفلوئنسرها

۴.با یک اینفلوئنسر تبلیغ کنید.

ارائه تخفیف زمانی که با یک اینفلوئنسر کار‌ می‌کنید، راه بسیار خوبی برای افزایش فروش و بازگشت سرمایه شما در کمپین است. اول از همه، همانطور که قبلا ذکر کردیم، داشتن یک کد تخفیف به طور خاص برای آن اینفلوئنسر به شما این امکان را می‌دهد تا تبدیل‌های آن‌ها را دنبال کنید. فراتر از آن، با این حال، بسیاری از مردم به شدت به فکر خرید هستند اگر بتوانند در حین انجام آن مقداری پول پس انداز کنند. گاهی اوقات این‌ می‌تواند نقطه عطفی باشد که واقعاً کسی را ترغیب‌ می‌کند تا به فروشگاه شما مراجعه کند و خرید را انجام دهد.

نکته: در کنار نرخ پایه، می‌توانید با اینفلوئنسر مذاکره کنید تا درصدی از هر فروش انجام شده با کد خود را به آن‌ها پیشنهاد دهید. این‌ می‌تواند آنها را تشویق کند که هنگام ایجاد کمپین خود دقیق باشند.

همکاری با اینفلوئنسر جهت تبلیغات
همکاری با اینفلوئنسر جهت تبلیغات

۵. با میکرو اینفلوئنسرها کار کنید!

تیم آرتا تکنیکال کمی پیشتر به این موضوع اشاره کردیم، اما کار با اینفلوئنسرهای میکرو قطعا راه حلی است، مخصوصاً برای برندهای تجارت الکترونیک. تا زمانی که میزان مشارکت آنها قابل توجه باشد، از کار کردن با کسی که دنبال کنندگان کمی دارد نترسید. اگر با یک اینفلوئنسر اینستاگرام کار‌ می‌کنید، ممکن است به راحتی احساس کنید که باید فردی را انتخاب کنید که حداقل ۱۰۰۰۰ فالوور داشته باشد تا بتواند از ویژگی Swipe-up استفاده کند ، اما این درست نیست. این ویژگی لازمه یک کمپین موفق نیست. در عوض، آن‌ها می‌توانند از یک استراتژی پیام‌رسانی مستقیم استفاده کنند که به آنها امکان می‌دهد به ارتباطاتی که با پیروان کوچک خود ایجاد کرده‌اند تکیه کنند تا آنها را تشویق به یادگیری بیشتر یا خرید کنند.

کار با میکرو اینفلوئنسرها
کار با میکرو اینفلوئنسرها

نکته طلایی: همیشه به دنبال نرخ تعامل در پست‌‌های آنها باشید. گاهی اوقات اینفلوئنسرهایی که فالوورهای زیادی دارند با خرید فالوور اینستاگرام به آن نقطه رسیده اند. این فالوورهای خریداری شده معمولا جعلی هستند، به این معنی که آنها قصد ندارند با کمپین درگیر شوند یا محصول شما را خریداری کنند.

آیا باید از بازاریابی دیجیتال یا اینفلوئنسر مارکتینگ استفاده کنید؟

وقتی نوبت به انتخاب یک استراتژی بازاریابی می‌رسد، هیچ انتخاب اشتباهی وجود نداردهم برای بازاریابی دیجیتال و هم برای اینفلوئنسر مارکتینگ مزایایی وجود دارد و انتخاب شما به اهداف، برند و بودجه شما بستگی دارد.

پاسخ ساده این است که  تا وقتی که هم زمان و هم شرایطی که برای برند شما منطقی است تعادل برقرار کنیداینفلوئنسر و دیجیتال مارکتینگ هر دو استراتژی‌‌های قابل اجرا برای کمک به موفقیت برند شما هستند، اما برای مثال، اگر یک برند جدید هستید، ممکن است منطقی باشد که قبل از تمرکز بر بازاریابی محتوا و اینفلوئنسر، حضور دیجیتال خود را تثبیت کنید.

استفاده از بازاریابی دیجیتال یا اینفلوئنسر مارکتینگ
استفاده از بازاریابی دیجیتال یا اینفلوئنسر مارکتینگ

 اگر برند معتبرتری هستید، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که جستجوی تأثیرگذاران در صنایعی را که با شرکت و مخاطبان هدف شما هماهنگ هستند، شروع کنید.

در اینجا مروری اجمالی از مزایای عمده بازاریابی دیجیتال و اینفلوئنسر مارکتینگ آورده شده است تا به شما کمک کند بفهمید کدام یک برای شما بهترین است.

چگونه یک استراتژی بازاریابی اینفلوئنسر بسازیم

اکنون که آماده‌اید بازاریابی اینفلوئنسر را در برنامه بازاریابی کلی خود بگنجانید، وقت آن است که با یک استراتژی شروع کنیدمانند هر تاکتیک بازاریابی خوب، ایجاد یک استراتژی می‌تواند اطمینان حاصل کند که شما دقیق و روشمند هستیدشما دقیقاً می‌دانید که می‌خواهید از اینفلوئنسر مارکتینگ چه چیزی به دست آورید و فرآیندی برای اندازه‌گیری آن برای مشاهده پیشرفت خود در طول مسیر خواهید داشت.

چگونه یک استراتژی بازاریابی اینفلوئنسر بسازیم
چگونه یک استراتژی بازاریابی اینفلوئنسر بسازیم

۱.اهداف و شاخص‌‌های کلیدی عملکرد خود را مستند کنید.

هر استراتژی خوب با اهداف شروع می‌شودزمانی که به اینفلوئنسر مارکتینگ فکر می‌کنید، تعدادی هدف وجود دارد که می‌توانید برای کمپین خود داشته باشیددر حالی که واضح ترین کار احتمالاً فروش است، کار با اینفلوئنسرها می‌تواند برای برند شما بیشتر از ایجاد فروش در لحظه باشددر اینجا چند ایده برای هدف وجود دارد:

ایجاد آگاهی از برند

کار با اینفلوئنسرها به این معنی است که نام برند شما در مقابل هزاران نفر قرار می‌گیرد که ممکن است قبلاً نام آن را نشنیده باشند. آنها در مورد برند شما از شخصی که به آنها اعتماد دارند یاد می‌گیرند، به این معنی که آمادگی بیشتری برای کسب اطلاعات در مورد شرکت شما یا دنبال کردن شما در رسانه‌‌های اجتماعی خواهند داشت.

آگاهی از برند
آگاهی از برند

جذب بازار هدف جدید

اگر به دنبال این هستید که مشتری ایده آل خود را کمی تغییر دهید، هیچ راهی بهتر از همکاری با یک اینفلوئنسر برای انجام این کار وجود نداردتوصیه می‌شود: احتمالاً کمی بیشتر کار می‌کنید تا به اینفلوئنسر توضیح دهید که چرا برند شما برای مخاطبانش مناسب استاینفلوئنسرها معمولاً از مخاطبان خود محافظت می‌کنند زیرا آنها سخت تلاش کرده اند تا دنبال کنندگان خود را افزایش دهند و اعتماد آنها را جلب کنندبا این حال، اگر با اینفلوئنسرها برای ایجاد یک برنامه کمپین قوی کار کنید، آنها می‌توانند به شما کمک کنند تا به یک بازار جدید برسید.

جذب بازار هدف جدید
جذب بازار هدف جدید

تسهیل تولید سرنخ

در نهایت، اینفلوئنسر مارکتینگ می‌تواند به شما کمک کند سرنخ ها و مشتریان بیشتری داشته باشیدبسته به آنچه می‌فروشید، ممکن است بخواهید که مشارکت اینفلوئنسر شما دنبال کنندگان خود را به سمت یک کمپین پرورشی سوق دهد تا بتوانند برند شما را بهتر بشناسندیا می‌توانید آنها را مستقیماً به فروشگاه تجارت الکترونیکی خود بفرستید تا شروع به فروش کنید.

تولید سرنخ
تولید سرنخ

وقتی هدفتان را فهمیدید، وقت آن است که شاخص‌‌های کلیدی عملکرد یا KPI‌‌‌های خود را شناسایی کنیداینها معیارهایی هستند که در طول کمپین خود ردیابی می‌کنید و پس از پایان کار آن را تجزیه و تحلیل می‌کنید تا ببینید کمپین شما چقدر خوب عمل کرده استاگر هدف شما آگاهی از برند است، ممکن است بخواهید بازدید از وب سایت یا دنبال کنندگان خود را در رسانه‌‌های اجتماعی ردیابی کنیداگر هدف شما تولید سرنخ است ، باید ثبت‌نام‌ها را برای دنباله پرورش خود دنبال کنیدفروش را می‌توان به راحتی با پیوندهای منحصر به فرد برای تأثیرگذاران یا یک کد تبلیغاتی ویژه ردیابی کرد.

آسان شدن تولید سرنخ
آسان شدن تولید سرنخ

۳. با اینفلوئنسرها ارتباط برقرار کنید.

وقتی مطمئن شدید که می‌دانید چه کاری انجام می‌دهید، وقت آن است که با اینفلوئنسرها ارتباط برقرار کنیدراه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید اینفلوئنسرها را بیابید که برای برند شما کار می‌کنند، اما می‌خواهید با نگاه کردن به دیگران در صنعت خود شروع کنیدنه تنها متوجه خواهید شد که رقبای شما با چه کسانی کار می‌کنند، بلکه خواهید دید که چه اندازه تأثیرگذاران را هدف قرار داده اندسپس، می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید به دنبال افرادی باشید که فالوورهای مشابهی دارند یا چیزی متفاوت

ارتباط با اینفلوئنسرها
ارتباط با اینفلوئنسرها

بسته به پلتفرمی که می‌خواهید در آن تبلیغ کنید، می‌توانید ابزارهایی را بیابید که به شما کمک می‌کنند تأثیرگذاران را در جایگاه خود شناسایی کنید. InfluenceGrid به شما کمک می‌کند اینفلوئنسرها را پیدا کنید و Awario  به شما کمک می‌کند تأثیرگذاران را در پلتفرم‌‌های مختلف پیدا کنیداما برای یافتن اینفلوئنسرها لازم نیست از ابزارهایی مانند این استفاده کنیدهمچنین می‌توانید از طریق هشتگ‌ها جستجو کنید تا افرادی را پیدا کنید که پست‌های اسپانسر شده‌انداز آنجا، می‌توانید از طریق مخاطبان آنها نگاه کنید و ببینید آیا این موضوع با شما همخوانی دارد یا خیر.

ارتباط با اینفلوئنسرها
ارتباط با اینفلوئنسرها

همچنین می‌توانید از فالوورهای خود شروع کنیدروی چند نفر از افرادی که از قبل برند شما را دنبال می‌کنند کلیک کنیددر حساب‌های دیگری که آنها دنبال می‌کنند پیمایش کنید و ببینید آیا می‌توانید اینفلوئنسرها را در آنجا پیدا کنیداین یک راه عالی برای یافتن فردی است که مخاطب ایده آل شما را هدف قرار داده است.

۲.چشم انداز اینفلوئنسر را درک کنید.

قبل از اینکه واقعاً کار با اینفلوئنسرها را شروع کنید، باید برای درک واقعی چشم انداز وقت بگذاریدانواع مختلف اینفلوئنسرها را بشناسید – ما در مورد میکرو اینفلوئنسرها زیاد صحبت کرده ایم، اما کلان اینفلوئنسرها و افراد مشهور نیز وجود دارنددر کل باید از افراد مشهور دوری کنید، زیرا فالوورهای آنها آنقدر زیاد است که نرخ نامزدی آنها بسیار پایین است، اما نرخ آنها اغلب بسیار زیاد است.

درک چشم انداز اینفلوئنسر
درک چشم انداز اینفلوئنسر

قبل از اینکه بخواهید برند خود را به دیگران معرفی کنید، مدتی را به مشاهده اینفلوئنسرها اختصاص دهید و ببینید چگونه آنها برندها را تبلیغ می‌کننداین اطمینان حاصل می‌کند که شما به خوبی آگاه هستید و می‌توانید تأثیر بیشتری بر تأثیرگذار بگذارید.

در ادامه مقاله تیم آرتا تکنیکال به بررسی بیشتر این موضوعات خواهد پرداخت.

تهیه کننده: فرزانه خواجه‌پور
جهت کسب اطلاعات بیشتر، با همکاران ما در گروه آرتاتکنیکال تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *