استراتژی بازاریابی, برندینگ, تبلیغات

اهمیت لوگو

لوگو

هنگامی که تمام عوامل مهم یک تجارت انجام شد، شاید ایجاد لوگو از نگاه شما مهم نباشد و یکی از عوامل کم اهمیت بنظر برسد.

“ایجاد یک لوگو ضرورتی ندارد” این جمله بسیار اشتباه است. داشتن لوگو بخشی جدایی ناپذیر در موفقیت برند شماست. دقیقا مانند داشتن محصولات با کیفیت بالا و معرفی آن‌ها به بازار.

چرا داشتن لوگو در برندینگ مهم است؟

  • از آنجا که لوگو توجه مخاطبان را به خود جلب می‌کند
  • اولین چیزی است که روی مخاطبان تاثیر میگذارد
  • بنیان هویت برند شما است
  • به یاد ماندنی است و در ذهن مشتریان می‌ماند
  • تفاوت بین شما و رقیبان‌تان است
  • وفاداری به نام تجاری را زیادتر می کند

اهمیت لوگو

۱. توجه را به خود جلب می کند

این روزها دامنه توجه خصوصاً در مصرف کنندگان بسیار کم شده است. با توجه به وضعیت موجود، شرکت‌ها حدود دو ثانیه وقت دارند تا مشتریان را متقاعد کنند که روی محصولات آنها ارزش بگذارند و درباره آن فکر کنند.

لوگو می تواند به سرعت توجه بینندگان را به خود جلب کرده و ارزش های واقعی محصولات یک شرکت را انتقال دهد. لوگو عاملی است که باعث می شود مصرف کنندگان در مورد تجارت شما قضاوت کنند.

جلب توجه مشتریان

۲. اولین برداشت از شرکت و محصولات‌تان

لوگو یا آرم، اولین معرفی شرکت به مصرف کنندگان است. اگر به خوبی طراحی شود، می‌تواند توجه عموم را جلب کند.

همچنین می‌تواند آنها را به کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرکت دعوت کند. در غیر این صورت، شما فقط مشتری را از خود دور کرده‌اید و اساساً تجارت خود را خنثی کرده‌اید.

۳. لوگو بنیاد هویت برند شما است

برندسازی موفق، مانند داستانی است که بر احساسات مشتریان تأثیر می‌گذارد. گرچه طراحی لوگو تنها بخشی از برندینگ یک شرکت است، اما به عنوان پایه و اساس کل روایتی است که برند بر اساس آن ساخته شده است.

لوگوی شما در تمام سربرگ ها، کارت های کسب و کار، فوترها قرار می‌گیرد و یک هویت تجاری و قابل فروش ایجاد می‌کند.

۴. برندتان به یاد مخاطبان می‌ماند

به یاد ماندن محصول
به یاد ماندن محصول
لوگوی شما اسب (مخاطبان شما) را به سمت آب (شرکت شما) سوق می دهد.

لوگوها یک نقطه شناسایی هستند. آنها نمادی هستند که مشتریان برای شناسایی نام تجاری شما استفاده می کنند. در حالت ایده آل، شما می‌خواهید افراد بلافاصله منظره آرم شما را با حافظه کاری که شرکت شما انجام می‌دهد متصل کنند.

طراحی لوگو خوب یک عنصر بصری‌ست باعث ایجاد یادآوری مثبت در مورد نام تجاری شما می‌شود. برای مثال ماشین های شرکت BMW برای تمام مردم دنیا شناخته شده است و دارای ارزش بالایی است.

۵. لوگو شما را از رقبا جدا می‌کند

متفاوت بودن در برندسازی و طراحی لوگو شهامت می‌خواهد، زیرا لوگو شرکت‌تان به مشتریان می‌گوید که چرا تجارت شما بی نظیر است.

لوگو یک شرکت با طراحی مناسب می‌تواند از طریق نماد یا فونت مناسب، از زمینه فعالیت شرکت  گرفته تا ماموریت آنها ارتباط برقرار کند. به عبارت دیگر ، لوگو شما محفلی است برای انتقال ارزش های شما و هم به مصرف کنندگان نشان می دهد که چرا مانند رقبای خود نیستید – بهتر هستید.

۶. باعث وفاداری به برند می شود

با رشد نام تجاری‌تان، لوگوی شما نیز برای طیف وسیعی از مصرف کنندگان معروف می‌شود . این آشنایی این تصور را ایجاد می‌کند که قابل اعتماد و قابل دسترسی هستید.

به این فکر کنید: هنگامی که برای خرید لباس ورزشی بیرون می‌روید و ناگهان با یک شلوار نایک مواجه می‌شوید، فوراً آماده خرید هستید. چرا؟ زیرا نایک برندی است که به آن اعتماد دارید. اعتماد بر اساس یک لوگو کاملاً شکل گرفته و وفاداری به برند نیز سریع اتفاق می‌افتد.

وفاداری مشتریان

اطلاعات بیشتر

جهت اطلاعات بیشتر درمورد برندسازی، مطالب مقاله برندینگ و استراتژی بازاریابی را مطالعه بفرمایید. تیم آرتا تکنیکال خدمات برندینگ را نیز با بالاترین کیفیت و قیمت مناسب ارائه می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *