برندینگ, گرافیک

طراحی پوستر

طراحی پوستر جذاب با آرتا تکنیکال

پوسترها یکی از قدیمی ترین شکل‌های تبلیغاتی هستند که تا به امروز محبوب هستند. از تبلیغات محصول گرفته تا تبلیغات فیلم، یک طراحی پوستر خوب می‌تواند هر کسب و کاری را به یک آهنربای جمعیت تبدیل کند. متأسفانه، همه پوسترها موفق به انجام این کار نمی شوند و پوسترهای فراموش نشدنی به فیدها و دیوارهای ما سرازیر می‌شوند. پس چگونه می‌توان بهترین طراحی پوستر را بدست آورد؟

این فقط ایجاد یک پوستر زیبا نیست، بلکه باید احساسات مناسب را با آن برانگیخت. اگر برای یافتن طراحی پوستر مناسب برای کسب و کار خود مشکل دارید، چند نکته و ترفند وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.

پوستر‌ها صلاحی مخفی!

پوستر یک سلاح سریع شلیک است که به سمت یک هدف متحرک نشانه‌ می‌رود. از زمانی که اولین ماشین چاپ کشف شد، از پوسترها برای بازاریابی استفاده شد. در اصل، آنها فقط از متن تشکیل شده بودند و مملو از اطلاعات مربوط به اخبار عمومی، رویدادهای آینده و انتخابات، و اطلاعیه‌‌های روزهای قبل از انتشار روزنامه ها بودند. این روزها بسیاری از شرکت‌‌های چاپ تنها بر روی چاپ پوستر تمرکز‌ می‌کنند.

همه نوع زمینه‌هایی برای تبلیغات وجود دارد، که‌ می‌تواند انتخاب محل تمرکز بر بودجه بازاریابی خود را دشوار کند. بسیاری از شرکت‌ها تصمیم می‌گیرند که بازاریابی دیجیتال را انجام دهند و برای تبلیغات گوگل و فیس‌بوک هزینه کنند؛ اما این ابزارها پرهزینه و موقت هستند. یکی از مسیرهایی که اغلب دست کم گرفته‌ می‌شود استفاده از پوستر است. این روند قدیمی هنوز هم تاثیر دارد. به خواندن ادامه دهید تا بفهمید چرا پوسترها برای انتشار اخبار کسب و کار

صلاحی مخفی برای کسب و کار‌ها به نام پوستر!
صلاحی مخفی برای کسب و کار‌ها به نام پوستر!

۱۱ دلیل برای اینکه پوسترها بسیار موثر هستند

۱. مقرون به صرفه بودن

یکی از اصلی‌ترین کارایی تبلیغات پوستری این است که نسبتاً کم هزینه است. آنها هزینه زیادی برای طراحی، چاپ و نصب ندارند، به راحتی تولید‌ می‌شوند و‌ می‌توانند برای مدت طولانی وجود داشته باشند. گسترش نام تجاری خود به طیف گسترده ای از مخاطبان به این روش بسیار مقرون به صرفه تر از مثلا رادیو، تلویزیون یا تبلیغات دیجیتال است.

برخلاف اکثر فرآیندهای تبلیغاتی مدرن که به سیستم پرداخت مداوم نیاز دارند، مانند PPC، بازاریابی رسانه‌‌های اجتماعی، تبلیغات پوستر به سادگی به پرداخت یکباره از یک شرکت متعهد قاب پوستر نیاز دارد که قاب‌‌های پوستر داخلی و خارجی و چاپ را با کسری از هزینه مقرون به صرفه ارائه‌ می‌دهد. . طیف گسترده‌ای از پرس‌های دیجیتال HP Indigo برای اطمینان از تصاویر واضح، رنگ‌های پررنگ و خواندن آسان متن در قاب پوستر استفاده می‌شود. همانطور که در ادامه ذکر شد، سرمایه‌گذاری شما از طریق افزایش چشمگیر در آگاهی از برند و تولید سرنخ، هزینه خود را پرداخت خواهد کرد.

پوستر‌ها تبلیغاتی ارزشمند اما مقرون به صرفه
پوستر‌ها تبلیغاتی ارزشمند اما مقرون به صرفه

۲. دید

برای هر کالا یا خدماتی که تبلیغ می‌کنید، متخصصان بازاریابی و کارشناسان چاپ به خوبی می‌دانند که یک قاب پوستر به‌خوبی قرار داده شده، مردم را در مسیر خود متوقف می‌کند. پوسترها را‌ می‌توان از مکان‌‌های بیرونی و مراکز خرید تا ایستگاه‌‌های مترو و اماکن عمومی نمایش داد. قرار دادن فریم استراتژیک‌ می‌تواند شانس شما را برای نزدیک شدن به بازار هدف شما نیز افزایش دهد.

به لطف اندازه و جلوه بصری آنها، شکی نیست که یک پوستر هوشمندانه با یک پیام بصری و تصویری جذاب‌ می‌تواند در افزایش دید شرکت شما بسیار موثر باشد.

۳. قابل اطمینان

جالب است که برخی از آمارها نشان داده اند که رسانه‌‌های چاپی سنتی از جمله روزنامه ها، مجلات و تبلیغات قاب پوستر منابع بسیار قابل اعتمادی هستند، بسیار بیشتر از تبلیغات آنلاین و PPC، رسانه‌‌های اجتماعی. به‌ویژه پوسترها همیشه در مکان‌های عمومی ظاهر می‌شوند که به نظر می‌رسد نسبت به سایر اشکال تبلیغاتی قابل مشاهده‌تر و قابل اعتمادتر هستند.

تبلیغات پوستری، تبلیغاتی موثق
تبلیغات پوستری، تبلیغاتی موثق

۴. اندازه، طراحی و انعطاف پذیری

پوسترها‌ می‌توانند در پیامی که‌ می‌خواهید برای مخاطبان هدف ارسال کنید کمک کنند. امکانات خلاقانه نامحدود است. از سبک‌های متن جذاب در طراحی گرافیکی چشم‌نواز و محتوای نوشتاری هوشمندانه، قابلیت انطباق برای قرار دادن پیام بازاریابی مؤثر در طیف وسیعی از مقیاس به سادگی بهترین است. طراحی خوب قاب پوستر متحرک و جذاب است.

اندازه

زمانی که مردم به پوسترهای بازاریابی فکر‌ می‌کنند، معمولاً پوستر فیلم با اندازه قاب استاندارد ۲۰ اینچ در ۳۰ اینچ را در نظر‌ می‌گیرند. به عنوان یکی از انواع انعطاف‌پذیرتر مواد بازاریابی قاب، قاب‌های پوستر بازاریابی به معنای واقعی کلمه در اشکال و اندازه‌های متفاوتی هستند.

این اندازه‌‌های مختلف به شما این امکان را‌ می‌دهد که کارهای مختلفی را با قاب پوسترهای بازاریابی انجام دهید. به عنوان مثال، قاب پوسترهای کوچکتر‌ می‌تواند در مناطقی با فضای محدود، مانند یک تابلوی اعلانات یا یک کیوسک، قرار گیرد. قاب پوسترهای بزرگ به انعطاف پذیری بیشتر در طراحی گرافیکی اجازه‌ می‌دهد و در عین حال تأثیر بصری بیشتری برای جلب توجه ایجاد‌ می‌کند.

طراحی

وقتی صحبت از امضا و طراحی قاب پوستر‌ می‌شود، به لطف منابع دیجیتالی ما، امکانات تقریباً نامحدود است. از سرفصل‌های بزرگ گرفته تا قاب کوچک‌تر که مردم را به خواندن آن نزدیک می‌کند، از سبک‌های خاکی ظریف، رنگ‌ها، از عکس‌های بادوام و مقرون به صرفه، حرفه‌ای تا تصویرسازی – تصاویری طراحی‌شده، گزینه‌های طراحی فقط با تخیل شما محدود می‌شوند.

یکی از بزرگترین مزایای پوسترهای تبلیغاتی، اثربخشی آنها در برقراری ارتباط انواع مختلف پیام‌‌های بازاریابی است. کمک به ایجاد آگاهی از برند، ارائه کالا یا خدمات بعدی خود، اعلام یک فروش بزرگ در پایان سال یا راه اندازی یک مکان جدید، تبلیغ حمایت خود از یک رویداد خیریه محلی. اینها فقط چند مورد از انواع پیام‌‌های بازاریابی هستند که برای تبلیغات پوستری کاملاً مناسب هستند.

ارسال پیام‌های خود به مخاطبان هدف با پوستر
ارسال پیام‌های خود به مخاطبان هدف با پوستر

۵. یادآوری کنید

در مقایسه با مشاهده سایر تبلیغات محصول یا خدمات، تبلیغات پوستری برای مخاطب آسانتر و قابل اعتمادتر است. به نظر‌ می‌رسد چیزی در مورد اطلاعات پوستر وجود دارد که مغز ما از آن لذت بیشتری‌ می‌برد و پردازش آن آسان تر است. برخی تحقیقات انجام شده در ایالات متحده نشان داده است که مردم بیشتر احتمال دارد آگهی‌هایی را که در قاب پوستر دیده‌اند به خاطر بیاورند، به‌ویژه اگر چیزی نوشته شده باشد که نیاز به توجه بیشتری دارد.

۶. تاثیر محلی

انتخاب مکان پوسترها مرحله بسیار مهمی است. موقعیت مکانی قابل توجه است و تا حدودی با جمعیت شناسی مخاطبان هدف شما مرتبط است. پوستر باید در بهترین نقاطی قرار گیرد که بیشتر افراد آن را ببینند. موقعیت مکانی بر اندازه قاب پوستر و همچنین درک محتویات آن مانند تصاویر، متن در قاب پوستر، رنگ ها و غیره تأثیر‌ می‌گذارد. یک پوستر قاب خوب در یک منطقه محلی، خیابان شلوغ، مرکز خرید، پله برقی عمومی یا امکانات رفاهی‌ می‌تواند کارساز باشد. شگفتی برای مخاطبان اسیر پیام کمپین مناسب را در مقابل مخاطبان هدف قرار دهید و دیده شوید! از توانایی خلاقانه پوسترهای تبلیغاتی برای دستیابی به مخاطبان زیادی در مناطق پر رفت و آمد و تردد خودرو نهایت استفاده را ببرید.

۷. پاسخ عاطفی

پوستر یکی از محبوب‌ترین فرآیندهای تبلیغات در فضای باز است و به پاسخ‌‌های ناخودآگاه مشتری نزدیک‌ می‌شود. یک پوستر تبلیغاتی خوب و فکر شده برای مخاطبان شما. آنها توانایی برانگیختن شفقت را دارند، پاسخی احساسی که برند محصول و خدمات شما را مستقیماً با قلب و ذهن مشتریان مرتبط می‌کند، و از تصاویر بصری احساسی استفاده می‌کند که هرگز موفق نمی‌شوند.

۸. فراخوانی برای اقدام

کمپین پوستر یک راه عالی برای افزایش کمپین‌‌های بازاریابی است. این ممکن است سابقه طولانی داشته باشد، اما به طور قابل توجهی، آنها آینده ای نیز دارند. از این فضا برای ایجاد یک تماس سریع و مستقیم برای مخاطبان خود استفاده کنید و در قاب پوستر به آنها بگویید دقیقاً چه کاری را دوست دارید انجام دهند: همین امروز بخرید، همین حالا رزرو کنید. امروز تماس بگیرید، محصول را مشاهده کنید، از کد تخفیف ما استفاده کنید. وارد این مسابقه شوید از یک کمپین پوستر برای تقویت محصول و پاسخ مشتری خود استفاده کنید.

۸. فراخوانی برای اقدام

کمپین پوستر یک راه عالی برای افزایش کمپین‌‌های بازاریابی است. این ممکن است سابقه طولانی داشته باشد، اما به طور قابل توجهی، آنها آینده ای نیز دارند. از این فضا برای ایجاد یک تماس سریع و مستقیم برای مخاطبان خود استفاده کنید و در قاب پوستر به آنها بگویید دقیقاً چه کاری را دوست دارید انجام دهند: همین امروز بخرید، همین حالا رزرو کنید. امروز تماس بگیرید، محصول را مشاهده کنید، از کد تخفیف ما استفاده کنید. وارد این مسابقه شوید از یک کمپین پوستر برای تقویت محصول و پاسخ مشتری خود استفاده کنید.

۹. آنلاین رانندگی کنید!

بحث‌‌های زیادی بین تبلیغات سنتی و آنلاین وجود دارد، اما نیازی به این نیست که یکی باشد. قبل از اینکه مردم در توییتر و فیسبوک پست بگذارند، از پوسترهای واقعی استفاده‌ می‌کردند! چرا از یک رسانه برای تبلیغ دیگری استفاده نمی کنید؟ از تبلیغات پوستری برای بالا بردن نمایه دسته توییتر یا هشتگ پس از کمپین، ارسال کدهای QR، تشویق رسانه‌‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، دنبال کنندگان توییتر یا وایرال شدن پوستر خود استفاده کنید.

پوستر‌های وایرالی!
پوستر‌های وایرالی!

۱۰. پوسترها همه کاره هستند

از پوسترها‌ می‌توان برای اهداف تبلیغاتی مختلف استفاده کرد. چه بخواهید یک رویداد را تبلیغ کنید، چه بخواهید مردم در مورد محصول یا خدمات شما بیاموزند،‌ می‌توانند موثر باشند. پوسترها‌ می‌توانند توسط مشاغل بزرگ و کوچک استفاده شوند، آنها را‌ می‌توان به راحتی در مکان‌‌های بیرونی یا داخلی قرار داد و‌ می‌توان از آنها برای تبلیغ پیشنهادات موقت یا دائمی استفاده کرد.

۱۱. راه عالی برای گسترش آگاهی از برند.

یکی از اصول اساسی بازاریابی موثر، اطمینان از هماهنگی عناصر مختلف برنامه بازاریابی شما از نظر قاب پوستر با محتوا، رنگ، لوگو و طراحی است. پوسترهای تبلیغاتی در ایجاد تقارن با سایر عناصر بازاریابی شما از دیدگاه بصری و آگاهانه بسیار موثر هستند. پوسترها‌ می‌توانند احساسات و پیام‌‌های مخاطب را در وب سایت شما و سایر موارد بازاریابی منعکس کنند. اگر در حال انجام یک تغییر نام تجاری یا راه اندازی یک وب سایت جدید با رنگ‌‌های مختلف با نمایش کپی تبلیغاتی و پوسترها و طراحی متفاوت هستید، پوسترها بهترین راه برای دریافت سریع و ارزان تصاویر جدید و پیام رسانی موثر در معرض دید عموم هستند. پوسترهایی که بزرگتر از کتاب الکترونیکی و آگهی‌ها و در عین حال کوچک‌تر از بیلبوردها هستند، پیامی قانع‌کننده و طراحی عالی ارائه می‌دهند، سطوح بالایی از تعامل را ایجاد می‌کنند. آنها‌ می‌توانند به طیف وسیعی از مخاطبان دسترسی پیدا کنند، به خصوص در مکان‌‌های پر ترافیک. و هنگامی که به گونه ای طراحی شوند که با عناصر اصلی استراتژی بازاریابی شما سازگار باشد، آنها قدرت ایجاد و تقویت برند شما را به روشی معنادار دارند.

معرفی برند در سطح گسترده با تبلیغات پوستری
معرفی برند در سطح گسترده با تبلیغات پوستری

مزایای طراحی پوستر خوب

همانطور که ممکن است تا به حال متوجه شده باشید، پوسترهای طراحی گرافیک تاریخچه‌ای غنی از استفاده عمومی دارند. احتمالاً می‌توانید حداقل یک طرح پوستر چشم نواز را که قبلاً دیده‌اید به یاد بیاورید. اما علاوه بر کمک به یادآوری یک محصول در حال تبلیغ، چندین مزیت دیگر نیز در طراحی پوستر وجود دارد.

دید

یک طراحی پوستر خوب می‌تواند افراد را در مسیر خود متوقف کند. طراحان گرافیک به اصول طراحی پایبند هستند که تضمین می‌کند پوسترها از دور یا در میانه حرکات سریع دیده می‌شوند. چه مردم در حال رانندگی باشند و چه به سادگی از آگهی دور باشند، یک پوستر خوب کنجکاوی آنها را برمی انگیزد. حروف برجسته بزرگ همراه با پالت‌های رنگی عمدی تضمین می‌کند که پوسترها بدون توجه به شرایط خوانا و از نظر بصری جذاب هستند.

 

 

گسترش آگاهی از برند

یک طراحی پوستر خوب می‌تواند کنجکاوی یک مشتری بالقوه را تحریک کند و آن را به یک ابزار بازاریابی عالی برای آگاهی از برند تبدیل کند. اشتراک‌گذاری پوسترها هم به صورت آنلاین و هم در زندگی واقعی آسان است، که به تأثیرگذاری بالای محتوای پوستر شما کمک می‌کند. هنگامی که به درستی انجام شود، طراحی پوستر به یاد ماندنی نه تنها به فروش یک محصول کمک می‌کند، بلکه تأثیر ماندگاری در مورد برند شما ایجاد می‌کند.

اگر مردم پوسترهای شما را دوست داشته باشند، احتمالاً نام کسب و کار شما را به خاطر خواهند آورد. حتی اگر محصولی را که شما تبلیغ کرده اید خریداری نکنند، ممکن است چیز دیگری را با نام تجاری شما خریداری کنند یا به سادگی در مورد شرکت شما صحبت کنند. این یک موقعیت برد-برد برای شما است.

طراحی پوستر راهی برای گسترش آگاهی افراد از برند
طراحی پوستر راهی برای گسترش آگاهی افراد از برند

انتخاب مخاطب هدف مناسب

چیزی که یک پوستر خوب را از یک پوستر بد متمایز می‌کند این است که چگونه موفق می‌شود پیامی را به مخاطب مناسب منتقل کند. یک طراحی پوستر خوب گروه خاصی از افراد را هدف قرار می‌دهد و موفق می‌شود توجه آنها را به خود جلب کند. همچنین فراخوانی واضح برای اقدام دارد. ممکن است تلاش برای جلب توجه هر رهگذری جذاب به نظر برسد، اما بهتر است با موفقیت توجه یک گروه کوچک کلیدی را جلب کنید تا اینکه کسی را از یک استخر بزرگتر جذب نکنید.

فراخوان بالا

بیایید چیزی را امتحان کنیم، چشمان خود را ببندیم و سعی کنیم طرح پوستری را که قبلا دیده اید به خاطر بسپارید. احتمالاً آن را از نظر بصری جذاب می‌دانید یا برخی عناصر دیگر توجه شما را جلب کرده و باعث می‌شوند آن را به خاطر بسپارید. این احتمال وجود دارد که بتوانید حداقل یک یا دو نمونه از پوسترهای معروف را به تنهایی تهیه کنید. یک طراحی پوستر خوب بیشتر در ذهن بینندگان باقی می‌ماند.

فراخوانی برای اقدام

هنگامی که یک کمپین پوستر به خوبی انجام شود، می‌تواند مردم را به اقدام وادار کند. این اقدام می‌تواند متفاوت باشد.  هر چیزی از خرید یک محصول گرفته تا بازیافت بیشتر، کمک مالی به جمع آوری کمک مالی مدرسه یا رای دادن در انتخابات. یک پوستر خوب طراحی شده نه تنها می‌تواند به شما کمک کند تا به راحتی پیامی را به مخاطبان هدف خود منتقل کنید، بلکه می‌تواند جرقه ای برای اقدام ایجاد کند.

طراحی پوستر خلاقانه راهی برای درگیر کردن ذهن مخاطب
طراحی پوستر خلاقانه راهی برای درگیر کردن ذهن مخاطب

انواع طراحی پوستر

تنوع بسیار زیادی از انواع طراحی پوستر، بر اساس مکان، مخاطبان هدف، و اقداماتی که قصد انجام آن را دارند، وجود دارد. در حالی که تعداد زیادی برای پوشش دادن در اینجا وجود دارد، ما لیستی از انواع طراحی پوستر را گردآوری کرده‌ایم که حتماً باید آنها را بررسی کنید.

پوسترهای تبلیغاتی

تبلیغات یکی از دلایل اصلی ایجاد پوسترها در وهله اول است، بنابراین تعجبی ندارد که یک دسته طراحی خاص خود را دارد. به طور معمول، عناصر طراحی در این پوسترها بر فروش یک محصول خاص یا یک برند متمرکز است.

 

 

پوستر فیلم

پوسترهای فیلم می‌توانند تاثیر زیادی بر فرهنگ پاپ داشته باشند. آن‌ها نه تنها برای تبلیغ فیلم‌ها قبل از اکرانشان استفاده می‌شوند، بلکه برای ایجاد حس نوستالژیک مدت‌ها پس از تبدیل شدن به فیلم‌های محبوب مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

 

پوسترهای سیاسی

پوسترهای سیاسی رده طراحی خاصی را در جامعه طراحی به دست آورده اند. آنها سبک بصری متمایز خود را در طول جنگ جهانی اول توسعه دادند و در طول جنگ جهانی دوم محبوبیت خاصی پیدا کردند. حتی اگر علاقه ای به ایجاد پوسترهای سیاسی ندارید، باز هم منبع خوبی برای الهام گرفتن از طراحی پوستر هستند.

 

 

پوسترهای آموزشی

هدف پوسترهای آموزشی ارائه اطلاعات مفید به روشی آسان و به یاد ماندنی است. ممکن است تعداد انگشت شماری از پوسترها را به یاد بیاورید که از زمانی که در مدرسه بودید در این دسته قرار می‌گیرند.

 

 

پوسترهای رویداد

از کنسرت‌ها گرفته تا مهمانی‌های مسدود، قطعاً قبلاً با حداقل یک پوستر رویداد مواجه شده‌اید. آنها معمولاً به راحتی قابل تشخیص هستند، از رنگ‌های جشن استفاده می‌کنند و اطلاعات زیادی را از طریق متن حداقلی ارائه می‌دهند.

۵ اصل برای طراحی پوستر عالی

چگونه می‌توان پوستری طراحی کرد که توجه مخاطبان را در نگاه اول جذب کند و در خاطر آنان ماندگار شود؟ در اینجا آرتا تکنیکال پنج اصل اساسی برای طراحی پوستر خوب را به شما خواهد گفت.

کنتراست

مانند طراحی بروشور ، یکی از قوانین اساسی طراحی پوستر خوب جلب توجه است. و بهترین طراحی پوستر از کنتراست برای کمک به هدایت چشم بیننده استفاده می‌کند. شما می‌خواهید که مخاطبان شما به مکان‌های خاصی در پوستر برای تأثیر کامل نگاه کنند. برای مثال، اگر متنی روی پوستر شما وجود دارد، باید مطمئن شوید که فونت و رنگ‌ها با پس‌زمینه تضاد دارند و آن را از فاصله دور خوانا می‌کنند.

 

 

مکان

همیشه مکانی که پوستر شما در آن پست می‌شود را در نظر بگیرید. اگر پوستری فیزیکی طراحی می‌کنید که روی دیوارهای شهر گچ می‌شود، باید رنگ پس‌زمینه دیواری که پوستر به آن می‌چسبد را در نظر داشته باشید.

اگر در حال طراحی یک پوستر دیجیتال هستید، حتماً طرح وب سایتی که پوستر در آن آپلود می‌شود را در نظر بگیرید. می‌توانید طرح رنگی وب سایت را در طرح پوستر خود بگنجانید یا چیزی در تضاد کامل با آن ایجاد کنید تا توجه بیشتری را به خود جلب کنید.

در نظر گرفتن محل نصب و پخش پوستر، باعث می‌شود دید بهتری برای طراحی داشته باشید.
در نظر گرفتن محل نصب و پخش پوستر، باعث می‌شود دید بهتری برای طراحی داشته باشید.

تایپوگرافی

اکثر طرح‌های پوستر متن را به عنوان بخشی از فراخوان برای اقدام در خود جای می‌دهند. خوشبختانه، فونت‌های بسیار زیبا، جذاب و مهمتر از همه موثر برای استفاده وجود دارد.

 

 

سازگار

اگر قرار است پوستر شما هم به صورت آنلاین و هم حضوری پخش شود، باید مطمئن شوید که طرح با هر دو سازگار است.

به خاطر داشته باشید که گاهی اوقات، کمتر، بیشتر است. چیزی را در پوستر خود قرار ندهید که هم در رسانه‌های دیجیتال و هم در رسانه‌های فیزیکی قابل تطبیق نباشد. فراخوان اقدام را واضح و تایپوگرافی خود را بزرگ نگه دارید تا در هر رسانه ای قابل خواندن باشد.

اگر در حال طراحی یک دارایی هستید که هم در فیدهای اجتماعی کوچک و هم با چاپ بزرگ در ایستگاه مترو زندگی می‌کند، وضوح پوستر خود را فراموش نکنید.

مقیاس‌پذیر بودن از اصول مهم طراحی پوستر
مقیاس‌پذیر بودن از اصول مهم طراحی پوستر

یک نگاه

بینندگان احتمالاً بسیار شلوغ و پریشان هستند. فقط به این فکر کنید که چه مقدار زمانی را صرف تماشای تلفن خود، گوش دادن به پادکست ها و موارد دیگر در زمان عمومی یا رفت و آمد می‌کنید. در هر زمان به قدری اتفاق می‌افتد که یکی از بزرگترین مشکلاتی که پوستر شما با آن مواجه می‌شود این است که کسی واقعاً زمان لازم را برای خواندن آن اختصاص دهد.

اینجاست که قانون «یک نگاه» به کار می‌رود. بسیار مهم است که طراحی پوستر شما بتواند پیام خود را تنها با یک نگاه سریع به شما منتقل کند. خواه خواننده در حال عبور با ماشین باشد، از کنار آن رد شود یا در فیدهای اجتماعی خود پیمایش کند، قانون “یک نگاه” به پوستر شما کمک می‌کند تا به اهداف بازاریابی خود دست یابد.

طراحی پوستر از ابتدا تا انتها

تا به اینجا تیم آرتا تکنیکال در خصوص ویژگی‌های یک پوستر خوب و اصولی که نظر اکثریت مخاطبان خود را جلب کند، نوشته‌اند. در ادامه برای طراحی یک پوستر از گام ابتدایی شما را راهنمایی خواهند کرد.

۱.مشخص کردن هدف پوستر

پیش از هرچیز در گام اول بایست قصد خود راز طراحی مشخص کنید. اینکه آیا پوستر برای اطلاع از محصولات جدید طراحی می‌شود یا اطلاع‌رسانی برای جشنواره‌ها یا شروع فروشتان است؟ این‌ها نمونه اهدافی است که به شما در طراحی پوستر کمک شایانی خواهند کرد.

در واقع فکر کردن به هدف اصلی ، باعث می‌شود بتوانید طراحی‌ای مرتبط‌تر داشته‌باشید؛ به نوعی که بتوانید از نماد‌ها و جزئیات بهتری استفاده کنید. به عبارت بهتر هدف مشخص، شما در انتخاب المان‌ها هدایت و راهنمایی می‌کند. به عبارت بهتر با یک هدف شروع کنید و طراحی پوستر خود را حول آن برنامه ریزی کنید.

مشخص بودن هدف ما از طراحی پوستر، باعث داشتن یک پوستر مرتبط‌تر و با کیفیت‌تر می‌شود.
مشخص بودن هدف ما از طراحی پوستر، باعث داشتن یک پوستر مرتبط‌تر و با کیفیت‌تر می‌شود.

۲.در نظر گرفتن مخاطبان هدف

در مرحله بعد، باید در نظر داشته باشید که با پوستر خود قصد دارید به چه کسی دسترسی پیدا کنید. پاسخ به این سوال احتمالاً بسیاری از انتخاب‌های طراحی شما را مشخص‌ می‌کند.

 

 

۳. انتخاب محل انتشار پوستر

آخرین کاری که باید قبل از طراحی پوستر خود انجام دهید این است که به محل انتشار آن فکر کنید. یعنی اینکه آیا‌ می‌خواهید آن را چاپ کنید و روی دیوار آویزان کنید؟ یا فقط آن را با دنبال کنندگان خود در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید؟

این مهم است که قبل از شروع فرآیند طراحی تصمیم بگیرید که‌ می‌خواهید پوستر شما در کجا دیده شود. این به این دلیل است که کیفیت در انتشار به شکل کاغذی نسبت به دیجیتالی متفاوت است.

 

بهینه سازی پوستر برای چاپ

احتمالاً ایده‌ای دارید که در کجا قرار است پوستر خود را به اشتراک بگذارید. جایی که تصمیم می‌گیرید آن را پین کنید می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری چند طراحی کمک کند.

اگر قصد چاپ پوستر خود را دارید، چند دستورالعمل اساسی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.

 

تجسم محل قرار دادن پوستر

ممکن است محل قرارگیری پوستر شما به‌گونه‌ای باشد که بایست در کنار پوستر‌های دیگر قرار بگیرد. عکس این موضوع نیز وجود  دارد، پوستر بر روی دیواری نسبتا خالی نصب خواهد شد. در حالت اول بهتر است که اندازه‌ آن کمی بزرگتر و عناصر به گونه‌ای به کار بروند که توجه عموم را به خود جلب کند. اما اگر قرار است بر روی یک دیوار خالی آن‌را نصب کنید، آن را در اندازه کوچک‌تر چاپ کنید و دسته‌ای از آن‌ها را سنجاق کنید تا ردپایی بزرگ‌تر مانند طراحی پوستر مینیمالیستی ایجاد کنید.

ارتباط محل قرارگیری پوستر با سایز پوستر
ارتباط محل قرارگیری پوستر با سایز پوستر

انتخاب کاغذ با اندازه استاندارد

استفاده از کاغذ با اندازه مناسب از اصل مهم در طراحی شما ست. مگر اینکه بخواهید یک پوستر بزرگ ایجاد کنیداما احتمالاً نخواهید پولی را برای چاپ آن خرج کنیددر چنین شرایطی شما‌ می‌توانید آن را به سادگی با طراحی پوستر خود متناسب با کاغذ چاپگر استاندارد ISO A1-A5 چاپ کنید.

با  Venngage‌ می‌توانید با چند کلیک اندازه هر یک از قالب‌های پوستر ما را به اندازه‌های Letter، A3،A4  و A5 تغییر دهید. ابتدا روی تب تنظیمات کلیک و سپس اندازه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

راه‌های تغییر اندازه پوستر
 • در صورت تمایل، تغییر اندازه جادویی محتوای پوستر شما را برای متناسب با اندازه جدید مجدداً فرمت می‌کند.این ویژگی ساده در طولانی مدت باعث صرفه جویی در وقت شما‌ می‌شود، پس حتما Venngage‌ را امتحان کنید.
 • با به‌روزرسانی اندازه صفحه، می‌توانید به صورت دستی اندازه پوستر خود را به روش قدیمی تغییر دهید:
 • همچنین می‌توانید اندازه پوستر خود را به پیکسل، اینچ یا سانتی‌متر نیز تنظیم کنید.

با این حال، برای اکثر پوسترهایی که قرار است چاپ کنید، بهتر است از اندازه‌های از پیش تعیین شده استفاده کنید. این موضوع باعث می‌شود که مطمئن شوید که چاپگر شما واقعاً‌ می‌تواند یک پوستر زیبا را چاپ کند.

تنظیم علامت‌های خونریزی برای چاپ

در چاپ، “خونریزی” زمانی است که تصویر یا شیئی را دارید که لبه صفحه را لمس‌ می‌کند. هنگامی که پوستری را با تصویری همسطح با لبه‌های پوستر طراحی‌ می‌کنید، چاپگر شما به طور خودکار یک خط سفید نازک در اطراف لبه کاغذ باقی‌ می‌گذارد.

هنگامی که سند شما خونریزی‌ می‌کند، باید بر روی یک صفحه کاغذ بزرگتر از طرح چاپ شود و سپس به ابعاد مورد نظر شما بریده شود.

مانند تغییر اندازه در بخش قبل،‌ می‌توانید به طور خودکار با یک کلیک علائم خونریزی را به پوستر خود اضافه کنید. فقط کافی است روی این چک باکس در تب تنظیمات کلیک کنید و علائم خونریزی به طور خودکار اضافه‌ می‌شوند:

همانطور که در نمونه پوستر رویداد بالا مشاهده‌ می‌کنید، اکنون یک حاشیه سفید به طرح شما اضافه شده است. این است، شما آن را حدس زدید، علائم خونریزی!

 

 

پوستر خود را برای رسانه‌های اجتماعی بهینه کنید

هنگام طراحی پوستر برای وب، محدودیت‌های کمتری نسبت به چاپ وجود دارد. این یک فرصت عالی برای انجام کاری واقعاً سرگرم کننده با طراحی خود است. با این حال، دستورالعمل هایی وجود دارد که باید از آنها پیروی کنید.

اگر می‌خواهید پوستر شما در رسانه‌های اجتماعی واقعاً خوب به نظر برسد،  آن را برای پلتفرم خاصی که در آن تبلیغ می‌کنید اندازه بگیرید . ممکن است بخواهید چند نسخه مختلف از پوستر خود را برای پلتفرم‌های مختلف بسازید.

به یاد داشته باشید، جهت گیری مربعی یا عمودی برای مشاهده موبایل بهترین به نظر‌ می‌رسد. مردم عادت دارند در موبایل به سمت بالا و پایین حرکت کنند، نه این که کنار هم باشند.

این ابعاد ایده آل برای هر یک از پلتفرم‌های بزرگ رسانه‌های اجتماعی است:

 • فیس بوک : ۱۲۰۰ x 628 یا ۱۲۰۰ ۱۲۰۰ x برای مربع
 • توییتر : ۱۰۲۴ x 512
 • اینستاگرام : ۱۰۸۰ x 1080 یا ۱۰۸۰ ۱۳۵ x  ۰ برای پرتره
 • پینترست : در این اپلیکیشن فضای تکان دادن بیشتری برای طول دارید، اما سعی کنید از نسبت ۲:۳ به ۱:۳.۵ استفاده کنید.

اگر رویداد خود را در توییتر یا فیس‌بوک تبلیغ می‌کنید،  بنرها  معمولاً در فیدهای خبری آنها بهتر جا می‌شوند. در آن صورت، جهت‌گیری منظره مناسب است.

در هنگام ساخت پوسترهای رسانه‌های اجتماعی نیز، مختصر نگه داشتن متن بسیار مهم است. از آنجایی که مردم احتمالاً در تلفن‌های خود به آنها نگاه‌ می‌کنند، تصاویر کوچک خواهند بود.

سازگاری طراحی برای انتشار در ابعاد مختلف
سازگاری طراحی برای انتشار در ابعاد مختلف

۴. با یک قالب پوستر از پیش ساخته شده شروع کنید

اگر تجربه زیادی در طراحی ندارید (یا هر کدام، برای آن موضوع)، طراحی پوستر خود ممکن است ترسناک باشد. یک  قالب پوستر  به شما پایه ای برای ایجاد طرح خود می‌دهد. با انتخاب الگویی که به اطلاع رسانی هدف پوستر شما کمک می‌کند، شروع کنید. به دنبال یک قالب پوستری باشید که موضوع پوستر شما را منعکس کند یا طرح بندی مناسبی را که به دنبالش هستید داشته باشد.

در اینجا مواردی وجود دارد که باید هنگام انتخاب یک قالب پوستر در نظر داشته باشید:

 • به دنبال یک قالب پوستری با طرح‌بندی متناسب با دیدگاه و اهداف خود باشید (مثلاً قرار دادن سرصفحه، مکان‌نماهای تصویر، نمادها و موارد دیگر).
 • یک قالب پوستری با ابعاد مناسب برای جایی که پوستر خود را به اشتراک می‌گذارید انتخاب کنید.(مثلاً روی دیوار، در فیس بوک، در یک کمپین بازاریابی ایمیلی و غیره)

 به یاد داشته باشید که اگر جنبه هایی از طراحی وجود دارد که دوست ندارید، همیشه می‌توانید  قالب‌های خود را سفارشی کنید .

 • اگر در حال ایجاد یک پوستر تجاری هستید، شعار، محصولات و تخصص شما ممکن است نقاط کانونی باشد
 • اگر در حال تبلیغ برای فروش هستید، تخفیف و تاریخ احتمالاً باید چشمگیرترین بخش پوستر شما باشد

هر پوستری هدف منحصر به فردی دارد، بنابراین مهم است که الگویی را انتخاب می‌کنید متناسب با هدف شما باشد چرا که باعث صرفه جویی در وقت شما خواهد شد.

مشخص بودن هدف ما از طراحی پوستر، باعث داشتن یک پوستر مرتبط‌تر و با کیفیت‌تر می‌شود.
مشخص بودن هدف ما از طراحی پوستر، باعث داشتن یک پوستر مرتبط‌تر و با کیفیت‌تر می‌شود.

۵. یک طرح رنگی مرتبط یا مارک دار را انتخاب کنید

 

یکی از اولین چیزهایی که احتمالاً کسی در مورد پوستر شما متوجه می‌شود،  طرح رنگ است. در بیشتر موارد، طرح رنگ مناسب آشکار خواهد بود. پس سعی کنید وقت زیادی به آن اختصاص ندهید. به عنوان مثال، اگر پوستری برای یک رویداد زمستانی ایجاد می‌کنید، یک طرح رنگ سبز، قرمز و سفید گرم احساس تعطیلات را القا می‌کند.

 

انتخاب پالت رنگی در طراحی پوستر

اگر شرکت شما دستورالعمل‌های دقیقی برای  برند دارد  که باید از آنها پیروی کنید، می‌توانید  رنگ‌های برند  خود را در طراحی پوستر خود بگنجانید.

اگر برای انتخاب یک طرح رنگی مرتبط مشکل دارید، به معانی و احساسات هر رنگ نگاهی بیندازید. به عنوان مثال رنگ آبی معمولاً با خرد، اعتماد و وفاداری همراه است.  سبز با انرژی، محیط زیست و آرامش همراه است. قرمز با قدرت، شجاعت و شادی مرتبط است. در واقع تئوری رنگ باید به شما کمک کند پالت رنگ مناسب را در کوتاه ترین زمان انتخاب کنید.

استفاده از پالت رنگی در طراحی پوستر

۶. یک فراخوان برای اقدام واضح

هنگامی که توجه کسی را به خود جلب کردید، باید کاملاً روشن کنید که اقدامات بعدی او برای کمک کردن چیست. این معمولاً به عنوان Call-To-Action (CTA) شناخته می‌شود.  هر پوستر، صرف نظر از موضوع یا نوع، باید دارای CTA باشد. در غیر این صورت، در وهله اول ایجاد پوستر چه فایده ای دارد؟

 • طراح با برجسته کردن آن به رنگ آبی و استفاده از یک فونت منحصر به فرد، مطمئن شد که این CTA از بقیه پوستر متمایز می‌شود.
 • علاوه بر این، آنها CTA را برای پیروی بسیار ساده کردند. شما نمی خواهید CTA خود را به یک کار طاقت فرسا تبدیل کنید، به خصوص اگر پوستر شما می‌خواهد که آنها از یک وب سایت بازدید کنند.
 • همه CTA‌‌ها نیازی به بازدید از یک وب سایت، تماس با یک کسب و کار یا خرید فوری از خواننده ندارند.
 • این اقدام ممکن است به همین سادگی باشد که به دوستان خود در مورد آنچه در پوستر یاد گرفته اند، بگویند.

۷.استفاده از فونت برای سلسله مراتب‌

از فونت‌‌ها می‌توانید برای ایجاد سلسله مراتب اطلاعات استفاده کنید. حال اینکه اینکه چه اطلاعاتی را برای درج در پوستر خود انتخاب می‌کنید به هدف پوستر شما بستگی دارد.  اما اگر در حال ایجاد یک پوستر نسبتا استاندارد هستید، بهتر است از سلسله مراتب اطلاعات پیروی کنید.

به عنوان مثال، اگر در حال ایجاد یک پوستر رویداد هستید، اطلاعات روی پوستر شما باید به ترتیب خوانده شود:

 1. نام رویداد شما
 2. تاریخ و زمان رویداد شما.
 3. شرح کوتاهی از رویداد یا یک شعار جذاب.
 4. مکان رویداد شما (در صورت انتخاب آن).
 5. یک فراخوان ساده مانند یک وب سایت، صفحه رسانه اجتماعی یا شماره تماس
 6. نام شرکت، بخش، سازمان و غیره شما.

عنوان رویداد بدیهی است که از بزرگترین فونت استفاده می‌کند، زیرا امیدواریم توجه کسی را جلب کند. همچنین به خواننده زمینه برای سایر اطلاعات روی پوستر می‌دهد.

 

۸. از آیکون‌‌ها برای تجسم مفاهیم در طراحی پوستر خود استفاده کنید

آیکون‌‌ها نمادهایی هستند که در طراحی برای نمایش مفاهیم استفاده می‌شوند. آیکون‌‌ها بهترین راه برای بهبود طراحی پوستر شما هستند. می‌توانید  از نمادها  برای تزئین نقاط و در موارد خاص جایگزین متن استفاده کنید.  آنها همچنین برای نشان دادن سریع ایده‌‌ها عالی هستند. آیکون‌ها نه تنها می‌تواند بخش فرعی طراحی شما باشند، بلکه می‌توانید نمادها را به نقطه کانونی اصلی طراحی خود تبدیل کنید.

 

نکات مهم در استفاده از آیکون‌‌‌ها

هنگام استفاده از نمادها در طراحی پوستر خود، این بهترین روش‌‌ها را در نظر داشته باشید:

 • نمادهایی را با سبک ثابت (ضخامت خط، صاف یا مصور، خط خط یا پر شده) انتخاب کنید.
 • از آیکون‌‌ها به اندازه کافی استفاده کنید و فضای خالی زیادی را در نظر بگیرید تا طراحی شما نفس بکشد.
 • یک حاشیه ساده یا شکل پس زمینه به آیکون‌های خود اضافه کنید.
 • اگر متن را با نمادها جایگزین می‌کنید، مطمئن شوید که معنی آن بسیار واضح است.

بیایید نگاهی به برخی از بهترین روش‌های عملی بیندازیم، که با ثابت نگه داشتن نمادهای شما شروع می‌شود.

همانطور که احتمالا می‌دانید، انواع مختلفی از نمادها وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید. برخی از آنها مسطح هستند و می‌توان آنها را به راحتی تغییر داد تا با رنگ پوستر شما مطابقت داشته باشد:

استفاده از یک سبک آیکون در طراحی
استفاده از یک سبک آیکون در طراحی

از هر نمادی که برای طراحی پوستر انتخاب می‌کنید، فقط مطمئن شوید که سبک‌ها با طراحی شما سازگار هستند.  بنابراین اگر از یک نماد مسطح در یک بخش استفاده می‌کنید، از نمادهای تخت در سراسر پوستر خود استفاده کنید و بالعکس.

در مرحله بعد تیم ارتا تکنیکال قصد دارد تا در مورد استفاده صحیح از فضای خالی در مورد نمادها صحبت کند. اگر نمی‌دانید، فضای خالی فضای باز اطراف یک عنصر طراحی مانند یک بلوک متن، یک عنوان یا یک نماد است.

۹.  از تصاویر با کیفیت بالا و عکس‌‌های استوک استفاده کنید

در برخی پوستر‌ها تصاویر زیادی به کار رفته و صرفا جهت طراحی یا اطلاع رسانی استفاده می‌کنند، این در حالی است که دیگران آن را یکی از نقاط کانونی اصلی پوستر می‌دانند. اما همه آنها بدون توجه به نوع پوستر از تصاویر بسیار با کیفیت استفاده‌ می‌کنند.

اگر قصد دارید پوستر را چاپ کنید یا آن را بزرگ کنید، استفاده از عکس‌های با کیفیت بالا مهم است. تاری یا پیکسلی جزئی به سرعت تبدیل به یک کابوس‌ می‌شود.  فرقی نمی‌کند از یک عکس استوک استفاده می‌کنید یا عکسی که گرفته‌اید، همه آنها باید بسیار واضح و واضح باشند. گاهی اوقات بهتر است از یک عکس استوک حرفه ای به جای یک عکس شخصی تار نیز استفاده کنید بعلاوه با وجود گزینه‌های بسیار زیاد عکس استوک، استفاده نکردن از عکس‌های باکیفیت در پوستر خود تقریباً بی‌احتیاطی است.

Unsplash و Pexels هر دو سایت‌‌های عالی برای یافتن عکس‌‌های استوک زیبا و با کیفیت برای پوستر شما هستند.

استفاده از تصاویر با کیفیت در طراحی پوستر اهمیت خاصی دارد.
استفاده از تصاویر با کیفیت در طراحی پوستر اهمیت خاصی دارد.

چک لیست طراحی پوستر

تمام توصیه‌هایی که در بالا ذکر کردیم تقریباً در هر پوستری قابل استفاده است. اما در این بخش پایانی، ما قصد داریم کمی دقیق تر شویم.

در زیر تعدادی از محبوب‌ترین انواع پوسترهایی که‌ می‌توانید ایجاد کنید آورده شده است.

اما به جای دیدگاه شاعرانه روی هر نوع پوستر، یک چک لیست ساده برای هر نوع پوستر ارائه‌ می‌کنیم!

پس بیایید وارد آن شویم!

چک لیست طراحی پوستر برای رویداد‌ها

 1. با یک تصویر پس زمینه یا رنگ جالب شروع کنید.
 2. از یک فونت بزرگ و پررنگ برای عنوان رویداد خود استفاده کنید.
 3. چند تزیین به عنوان اضافه کنید تا آن را برجسته کنید.
 4. تاریخ، مکان و زمان رویداد را اضافه کنید.
 5. شامل یک فراخوان ساده برای اقدام.
 6. رویداد خود را توضیح دهید یا چرا مردم باید در آن شرکت کنند.
 7. مطمئن شوید که لوگو و رنگ‌‌های برند خود را اضافه کرده‌اید.

چک لیست طراحی پوستر برای اعلام فروش

 1. با یک رنگ پس زمینه یا بافت ساده شروع کنید.
 2. پس انداز یا تخفیف را به نقطه کانونی اصلی تبدیل کنید.
 3. نشان دهید فروش در کجا یا چه فروشگاهی انجام‌ می‌شود.
 4. دقیقاً فهرست کنید چه محصولاتی برای فروش یا تخفیف دارند.
 5. تاریخ یا زمان شروع و پایان فروش را اضافه کنید.
 6. برخی از اطلاعات تماس یا یک وب سایت را اضافه کنید
 7. نام تجاری یا لوگوی خود را درج کنید.

چک لیست طراحی پوستر برای کنفرانس‌ها

 1. با یک بافت یا رنگ پس زمینه جالب شروع کنید.
 2. از یک فونت بزرگ و چشم نواز برای عنوان کنفرانس استفاده کنید.
 3. سخنرانان، رویدادها یا مهمانان ویژه را مشخص کنید.
 4. زمان و تاریخ کنفرانس را اضافه کنید.
 5. مکان(های) کنفرانس را اضافه کنید.
 6. شامل یک CTA برای بلیط یا ثبت نام.
 7. توضیح دهید که چرا مردم باید در این کنفرانس شرکت کنند.
 8. لوگو یا نام تجاری برگزارکننده کنفرانس را اضافه کنید.

نحوه ساخت پوستر ملکی

 1. چند تصویر باکیفیت از خانه یا فهرست اضافه کنید.
 2. یک سرصفحه چشم نواز “برای فروش” یا “برای اجاره” اضافه کنید.
 3. قیمت خرید یا اجاره تخمینی را فهرست کنید.
 4. آدرس خانه یا فهرست را اضافه کنید.
 5. تعدادی از جالب‌ترین ویژگی‌‌های خانه یا فهرست را فهرست کنید.
 6. در مورد فهرست، مکان یا آژانس املاک و مستغلات توضیح دهید.
 7. یک فراخوان ساده برای اقدام اضافه کنید.
 8. اطلاعات تماس با مشاور املاک را درج کنید.
 9. لوگو یا نام تجاری شرکت املاک را اضافه کنید.

تهیه کننده: فرزانه خواجه‌پور
جهت کسب اطلاعات بیشتر، با همکاران ما در گروه آرتاتکنیکال تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *